Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił nowy magazyn w Sosnowcu

Dachser, otworzył nowy magazyn w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80 proc. od poprzedniego, a jego powierzchnia wynosi 8,5 tys. m², z czego prawie 8 tys. m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej. Znajdują się tam 34 rampy, których wysokość jest dostosowana do kontenerów wymiennych Dachser. Ponadto, są one umieszczone przeciwlegle, co umożliwia szybsze przeładunki. Część biurowa zajmuje 860 m².
- Oddział Dachser Sosnowiec rozwija się, rośnie liczba zamówień, a jednocześnie rynek ma się coraz lepiej, co pozwala spodziewać się kontynuacji tych pozytywnych trendów. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie możliwości stało się więc koniecznością ze względu na nasze obecne i przyszłe potrzeby. Jednocześnie nowa inwestycja została przygotowana specjalnie pod nasze wymogi, tak abyśmy mogli działać jeszcze efektywniej - mówi Paweł Parcz, Kierownik Oddziału Dachser w Sosnowcu.

Sosnowiecki terminal położony jest bezpośrednio przy skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Z oddziału w Sosnowcu realizowanych jest 14 codziennych połączeń liniowych, dzięki którym przesyłki drobnicowe docierają do wszystkich oddziałów Dachser w Europie, skąd następnie są rozdysponowane do finalnych obiorców w poszczególnych krajach. Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest obecnie jedną z ośmiu polskich lokalizacji Dachser. Pozostałe odziały znajdują się w Strykowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz w dwóch lokalizacjach w Warszawie, z czego jeden to Dachser Air & Sea Logistics.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.