Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił nowy magazyn w Sosnowcu

Dachser, otworzył nowy magazyn w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział. Nowy obiekt jest większy o 80 proc. od poprzedniego, a jego powierzchnia wynosi 8,5 tys. m², z czego prawie 8 tys. m² będzie wykorzystywane na potrzeby cross-dockingu i logistyki kontraktowej. Znajdują się tam 34 rampy, których wysokość jest dostosowana do kontenerów wymiennych Dachser. Ponadto, są one umieszczone przeciwlegle, co umożliwia szybsze przeładunki. Część biurowa zajmuje 860 m².
- Oddział Dachser Sosnowiec rozwija się, rośnie liczba zamówień, a jednocześnie rynek ma się coraz lepiej, co pozwala spodziewać się kontynuacji tych pozytywnych trendów. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie możliwości stało się więc koniecznością ze względu na nasze obecne i przyszłe potrzeby. Jednocześnie nowa inwestycja została przygotowana specjalnie pod nasze wymogi, tak abyśmy mogli działać jeszcze efektywniej - mówi Paweł Parcz, Kierownik Oddziału Dachser w Sosnowcu.

Sosnowiecki terminal położony jest bezpośrednio przy skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Z oddziału w Sosnowcu realizowanych jest 14 codziennych połączeń liniowych, dzięki którym przesyłki drobnicowe docierają do wszystkich oddziałów Dachser w Europie, skąd następnie są rozdysponowane do finalnych obiorców w poszczególnych krajach. Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest obecnie jedną z ośmiu polskich lokalizacji Dachser. Pozostałe odziały znajdują się w Strykowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz w dwóch lokalizacjach w Warszawie, z czego jeden to Dachser Air & Sea Logistics.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.