Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Rail i Polzug uruchamiają wspólne połączenia

Firma Polzug Intermodal wspólnie z DB Schenker Rail opracowali koncepcję produkcji dla ruchu pociągów w systemie wahadłowym. Od 11 grudnia br. oferują transporty pomiędzy portami w Hamburgu i Bremerhaven a Polską z jednego źródła. Ważną rolę odgrywa nowo otwarty terminal Polzugu zlokalizowany w Gądkach, około 5 km na południowy wschód od Poznania. Pociągi z Niemiec będą przejeżdżać przez terminal bez konieczności rozpinania wagonów. Zamiast tego realizowane będą przeładunki kontenerów na podstawione pociągi PKP Cargo, które następnie trafią do najważniejszych polskich ośrodków gospodarczych.

 

Do realizacji tych transportów wykorzystanych zostanie pięć lokomotyw wielosystemowych, które dopuszczone są do ruchu zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej. DB Schenker Rail Polska przejmuje obsługę pociągu na granicy we Frankfurcie nad Odrą i prowadzi go na polskim odcinku trasy przewozu, aż do terminala w Gądkach.


- Nowa koncepcja produkcji stanowi ważny krok w rozwoju naszych transportów kontenerowych. Dzięki dobrze zorganizowanemu systemowi regularnych połączeń doskonale zazębiają się nasze możliwości przeładunkowe z optymalnym wykorzystaniem środków trakcyjnych. Upatrujemy w nim możliwości rozwoju konkurencyjnej oferty przewozów w transporcie kombinowanym - wyjaśnia Walter Schultze-Freyberg, prezes Polzug Intermodal.

 

DB Schenker Rail od 1991 roku realizuje przewozy kontenerów z Hamburga i Bremerhaven do stacji rozrządowej w Poznaniu Franowie. Do tej pory pociągi były przejmowane na granicy we Frankfurcie nad Odrą i obsługiwane na odcinku polskim przez PKP Cargo. W Poznaniu Franowie wagony rozrządzano, a następnie dołączano do pociągów, które trafiały do ośrodków gospodarczych w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach.
(źr. DB Schenker Rail)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.