Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser spedytorem lotniczym ZF Friedrichshafen

Dachser, przejął organizację całego transportu lotniczego pomiędzy Europą, USA, Ameryką Południową, Meksykiem, RPA i Bliskim Wschodem dla ZF Friedrichshafen, drugiego na świecie dostawcy dla branży motoryzacyjnej. Zakres współpracy zostanie także rozszerzony o kontrakt na obsługę znacznej ilości frachtu morskiego.

ZF jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań do układów napędowych i podwozi w przemyśle motoryzacyjnym. Zatrudnia blisko 150 tys. osób (w Polsce ok. 8 tys.) i ma swoje przedstawicielstwa w prawie 40 krajach. Trzy lata temu firma przejęła TRW Automotive. Oferta ZF to m.in. najwyższej jakości części zamienne, takie jak amortyzatory, elementy układu kierowniczego, hamulcowego, a także części do skrzyń biegów czy zestawy olejowe.
Ponadto ZF przyznał specjalne wyróżnienia dla swoich najlepszych dostawców. Nagrodami ZF Supplier Awards uhonorowano siedmiu dostawców z czterech różnych kategorii: Digitalization, Production Materials, Non-Production Material oraz Innovation. Dacher Air & Sea Logistics został doceniony za swe usługi z dziedziny materiałów nieprodukcyjnych, w szczególności za wysoką niezawodność i proaktywne podejście do rozwiązywania problemów, bardzo dobrą komunikację i wysokiej jakości raportowanie, a także za przejęcie inicjatywny mającej na celu redukcję kosztów.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.