Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser spedytorem lotniczym ZF Friedrichshafen

Dachser, przejął organizację całego transportu lotniczego pomiędzy Europą, USA, Ameryką Południową, Meksykiem, RPA i Bliskim Wschodem dla ZF Friedrichshafen, drugiego na świecie dostawcy dla branży motoryzacyjnej. Zakres współpracy zostanie także rozszerzony o kontrakt na obsługę znacznej ilości frachtu morskiego.

ZF jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań do układów napędowych i podwozi w przemyśle motoryzacyjnym. Zatrudnia blisko 150 tys. osób (w Polsce ok. 8 tys.) i ma swoje przedstawicielstwa w prawie 40 krajach. Trzy lata temu firma przejęła TRW Automotive. Oferta ZF to m.in. najwyższej jakości części zamienne, takie jak amortyzatory, elementy układu kierowniczego, hamulcowego, a także części do skrzyń biegów czy zestawy olejowe.
Ponadto ZF przyznał specjalne wyróżnienia dla swoich najlepszych dostawców. Nagrodami ZF Supplier Awards uhonorowano siedmiu dostawców z czterech różnych kategorii: Digitalization, Production Materials, Non-Production Material oraz Innovation. Dacher Air & Sea Logistics został doceniony za swe usługi z dziedziny materiałów nieprodukcyjnych, w szczególności za wysoką niezawodność i proaktywne podejście do rozwiązywania problemów, bardzo dobrą komunikację i wysokiej jakości raportowanie, a także za przejęcie inicjatywny mającej na celu redukcję kosztów.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.