Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija działalność w Wietnamie

Dachser, chce wykorzystać potencjał gospodarczy Wietnamu i jego rosnącą rolę w azjatyckim oraz globalnym handlu. Znaczący wzrost eksportu i liczne inwestycje światowych firm – to tylko niektóre z czynników stymulujących wietnamską gospodarkę. Podążając za tymi trendami Dachser planuje rozszerzać działalność swoich oddziałów w Hanoi i w Ho Chi Minh City.

Wietnam jest jednym z miejsc, do których wielu producentów przeniosło swoje zakłady w poszukiwaniu niższych kosztów płac i produkcji. Dachser znalazł się w tym kraju podążając za swoimi klientami i z dwóch oddziałów - w Hanoi oraz w Ho Chi Minh City (dawniej Sajgonie) – realizuje zamówienia głównie dla przemysłu odzieżowego, motoryzacyjnego, ciężkiego oraz tworzyw sztucznych. Jednocześnie w Wietnamie są obecni giganci tacy jak Samsung, Hon Hai Precision, LG Innotek, Foxcon, Microsoft czy Intel, inwestujący znaczne środki. W ten sposób wprowadzają kraj na zupełnie nowy poziom rozwoju, jako centrum zaawansowanych technologii.
- Można się spodziewać, że Wietnam stanie się kluczowym hubem dla handlu międzynarodowego. Dlatego też chcemy znacznie rozwinąć nasze oddziały w Hanoi i Ho Chi Minh City, a także zwiększyć oferowaną przestrzeń ładunkową. Mamy nadzieję, że wietnamski rząd rzeczywiście zrealizuje swoje plany dotyczące rozbudowy portów i infrastruktury, ponieważ jest to jedyna droga dla rozwoju Wietnamu – mówi Jean Cassiot, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Wietnamie.

Dla kraju będącego producentem artykułów rolnych i tanich wyrobów tekstylnych, przekształcenie gospodarki w ciągu zaledwie 30 lat w lokalizację przemysłową z potencjałem dla rozwoju branży high-tech jest z pewnością ogromnym osiągnięciem. Jest to spowodowane przede wszystkim licznymi umowami handlowymi, które Wietnam podpisał w ciągu ostatnich kilku lat, np. z Unią Europejską (EVFTA). Ponadto, Wietnam jest także członkiem Partnerstwa Transpacyficznego (TPP). Do największych partnerów handlowych Wietnamu należą Chiny, do których w 2016 roku eksportowano towary o łącznej wartości 22 miliardów dolarów, a także inne kraje członkowskie ASEAN-u (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz Indie – już same te państwa stanowią ogromny rynek z ponad dwoma miliardami ludzi. Mimo tego, że w Wietnamie nie brakuje wyzwań gospodarczych, obecne warunki sprzyjają dalszemu wzrostowi, w których swoje szanse upatruje także Dachser.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.