Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser przymierza się do zakupu eletrycznych ciężarówek o dmc 18 ton

Dachser, wkrótce rozpocznie testy w pełni elektrycznego ciężkiego pojazdu eActros, wyprodukowanego przez Mercedes-Benz. Dachser jest jedną z pierwszych firm, do której trafi innowacyjny model ciężarówki. Operator będzie testował eActrosa przez 12 miesięcy.

Pojazd eActros występuje w trzech wersjach, z których Dachser wybrał model o masie całkowitej wynoszącej 18 ton. W aucie tym wykorzystywana jest ta sama rama, co w zwykłych modelach Actros, jednak są one napędzane przez dwa silniki elektryczne o napięciu 400 V i mocy 125 kW oraz o maksymalnym momencie obrotowym 485 Nm. Takie parametry pozwalają uzyskać 11000 Nm, co oznacza, że pod względem osiągów eActros jest na równi z ciężarówkami z silnikiem Diesla. Pojazd zasilany jest za pomocą jedenastu pakietów akumulatorowych zabezpieczonych stalową obudową. Maksymalne dopuszczalne obciążenie osi wynosi 11,5 tony, zapewniając nawet 200 km zasięgu.
- Projekt dystrybucji miejskiej Dachser, pierwotnie jako projekt badawczy ukierunkowany na opracowanie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie dostaw w centrach miast, osiągnął znaczny rozmach i wpisał się w ducha czasu. Dzięki wykorzystywaniu różnych rozwiązań, a także doświadczeniu i danym zebranym na podstawie testów pilotażowych w Paryżu i Stuttgarcie, oddziały Dachser mogą i będą aktywnie działać na terenie dużych miast oraz współpracować z nimi w celu opracowania rozwiązań przyszłości w zakresie dystrybucji miejskiej - mówi Stefan Hohm, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych, badań i rozwoju w Dachser.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.