Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser członkiem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

Dachser dołączył do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Nawiązana z organizacją współpraca jest kolejnym etapem w rozwoju dywizji Dachser Chem-Logistics.

Celem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego jest wspieranie działań na rzecz rozwoju branży chemicznej. Dachser jako członek PIPC będzie mógł dzielić się swoją specjalistyczną wiedzą ze współpracującymi firmami i wspólnie inicjować działania mające na celu stworzenie korzystnych rozwiązań dla rozwoju i funkcjonowania przemysłu chemicznego. Jednym z nich jest zapewnianie bezpieczeństwa podczas magazynowania i transportowania produktów chemicznych – obszar w którym Dachser ma szerokie doświadczenie.
- Dołączenie do izby przyczyni się nie tylko do polepszenia jakości świadczonych przez nas usług przedsiębiorcom z branży chemicznej, ale także mam nadzieje, dzięki wykorzystaniu wspólnych potencjałów, przyniesie wiele korzyści całemu sektorowi – komentuje Ewelina Staszewska, business development manager Dachser Chem-Logistics w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.