Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic w Jarostach "Pracodawcą - organizatorem pracy bezpiecznej"

 

W XVIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, FM Logistic Jarosty wyróżnione zostało w kategorii zakładów zatrudniających od 51 do 250 pracowników. To kolejna nagroda dla międzynarodowego operatora za działalność w Polsce, który w tym roku zdobył II nagrodę w konkursie organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy.

 

Celem konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, w tym inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. W konkursie mogą uczestniczyć pracodawcy, którzy uzyskali pozytywną ocenę stanu warunków pracy w ich firmach, niezależnie od formy własności zakładu pracy. Pracodawcy oceniani są w trzech kategoriach: I kategoria -zakłady pracy do 50 zatrudnionych, II kategoria - zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych i III kategoria - zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych. Główny Inspektor Pracy przyznaje najlepszym pracodawcom Statuetki, jako nagrody honorowe oraz wpisuje ich na "Złotą Listę Przedsiębiorców".

 

W tym roku Platforma FM Logistic w Jarostach zajęła II miejsce w kategorii zakładów zatrudniających od 51 pracowników do 250 pracowników. - To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, potwierdzające słuszność naszej filozofii i strategii zarządzania zasobami ludzkimi – mówi Marzena Świerczewska, Dyrektor Platformy  FM Logistic w Jarostach.

Okolicznościowe plakiety oraz dyplomy laureatom XVIII edycji konkursu wręczył okręgowy inspektor pracy, Andrzej Świderski podczas uroczystego spotkania w Łodzi, w dniu 17 listopada br.
(źr. FM Logistic)

 

Więcej na temat Platformy Logistycznej w Jarostach FM Logistic pisaliśmy w artykulach:

Dzień z życia platformy logistycznej na przykładzie FM Logistic

Marzena Świerczewska - Logistyka to cyfry

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.