Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Inwestorem w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor w Kapitał Ludzki. Certyfikat przyznawany jest wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania opinii pracowników firm.

Celem programu jest podkreślenie znaczenia kapitału ludzkiego jako jednego z najważniejszych zasobów przedsiębiorstwa, promowanie inwestycji w rozwój kadr oraz kształtowania właściwych procesów zarządzania. Na podstawie wyników badań nagradzane są firmy o najlepszej polityce personalnej. Badanie opinii składa się z pięciu obszarów certyfikacji, w których pracownicy oceniają m.in. ogólną satysfakcję z wykonywanych zadań, relacje wewnętrzne czy warunki pracy.
- Certyfikat jest dla nas dowodem, że zaangażowanie w tworzenie pozytywnego środowiska pracy, zarówno pod względem technicznym, socjalnym jak i międzyludzkim, opartym na rodzinnych wartościach przynosi wymierne, obopólne korzyści. Jak poprzednio, tak i tym razem cieszymy się z uzyskanego godła i traktujemy je jako potwierdzenie właściwego kierunku działań oraz jako motywację do dalszych kroków w tym zakresie – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor ds. personalnych w Dachser Polska.
Wynik badania opinii pracowników uplasował Dachser powyżej progu pozytywnej certyfikacji, zapewniając tym samym operatorowi logistycznemu godło Inwestora w Kapitał Ludzki. Z poszczególnych obszarów, składających się na wskaźnik Inwestor w Kapitał Ludzki, Dachser uzyskał najwyższy wynik dla obszaru „Zaangażowanie” oraz „Pracownik jako ambasador”.

- Wyróżnienie przyznane głosami pracowników jest dla nas ogromnym powodem do dumy także w kontekście aktualnej sytuacji na rynku pracy, kiedy to wiele firm boryka się z brakami kadrowymi, a ludzie pracują tam, gdzie naprawdę chcą, a nie gdzie muszą. Cieszymy się, że tworzone przez Dachser warunki pracy, pozwalają na osiągniecie tak dobrych ocen. Składają się na to nie tylko projekty, które realizujemy, ale również zaangażowanie i lojalność naszych pracowników oraz atmosfera w oddziałach, kompetencje kadry menadżerskiej i ich współpraca z zespołami. Budowanie pozytywnej atmosfery i wzajemnych pozytywnych relacji wewnątrz organizacji jest dla nas najważniejszym priorytetem. Chcemy dalej rozwijać się w tym kierunku i wspólnie tworzyć unikalną organizację - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.