Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Inwestorem w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor w Kapitał Ludzki. Certyfikat przyznawany jest wyłącznie na podstawie niezależnego i anonimowego badania opinii pracowników firm.

Celem programu jest podkreślenie znaczenia kapitału ludzkiego jako jednego z najważniejszych zasobów przedsiębiorstwa, promowanie inwestycji w rozwój kadr oraz kształtowania właściwych procesów zarządzania. Na podstawie wyników badań nagradzane są firmy o najlepszej polityce personalnej. Badanie opinii składa się z pięciu obszarów certyfikacji, w których pracownicy oceniają m.in. ogólną satysfakcję z wykonywanych zadań, relacje wewnętrzne czy warunki pracy.
- Certyfikat jest dla nas dowodem, że zaangażowanie w tworzenie pozytywnego środowiska pracy, zarówno pod względem technicznym, socjalnym jak i międzyludzkim, opartym na rodzinnych wartościach przynosi wymierne, obopólne korzyści. Jak poprzednio, tak i tym razem cieszymy się z uzyskanego godła i traktujemy je jako potwierdzenie właściwego kierunku działań oraz jako motywację do dalszych kroków w tym zakresie – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor ds. personalnych w Dachser Polska.
Wynik badania opinii pracowników uplasował Dachser powyżej progu pozytywnej certyfikacji, zapewniając tym samym operatorowi logistycznemu godło Inwestora w Kapitał Ludzki. Z poszczególnych obszarów, składających się na wskaźnik Inwestor w Kapitał Ludzki, Dachser uzyskał najwyższy wynik dla obszaru „Zaangażowanie” oraz „Pracownik jako ambasador”.

- Wyróżnienie przyznane głosami pracowników jest dla nas ogromnym powodem do dumy także w kontekście aktualnej sytuacji na rynku pracy, kiedy to wiele firm boryka się z brakami kadrowymi, a ludzie pracują tam, gdzie naprawdę chcą, a nie gdzie muszą. Cieszymy się, że tworzone przez Dachser warunki pracy, pozwalają na osiągniecie tak dobrych ocen. Składają się na to nie tylko projekty, które realizujemy, ale również zaangażowanie i lojalność naszych pracowników oraz atmosfera w oddziałach, kompetencje kadry menadżerskiej i ich współpraca z zespołami. Budowanie pozytywnej atmosfery i wzajemnych pozytywnych relacji wewnątrz organizacji jest dla nas najważniejszym priorytetem. Chcemy dalej rozwijać się w tym kierunku i wspólnie tworzyć unikalną organizację - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.