Dodaj ogłoszenie o pracy


50 studentów i absolwentów na stażu w Dachser

Dachser, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, przyjął do oddziałów w całej Polsce kolejną grupę młodych osób. Będą one miały możliwość zapoznania się z zasadami zarządzania procesami logistycznymi i magazynowymi w ramach międzynarodowej organizacji. W programie stażowym Dachser wzięło już udział prawie 50 studentów i absolwentów szkół średnich. Aż 80 proc. z nich dostało propozycję przedłużenia umowy po zakończonym stażu.

Prowadząc programy stażowe, operator przekazuje zarówno wiedzę, jak i praktyczne umiejętności dostosowane do aktualnych potrzeb rynkowych, by w ten sposób ułatwić im start na drodze kariery. Ponadto kształtowanie właściwych postaw u kandydatów na logistyków już od początku ich zawodowej edukacji ma wpływ na rozwój i funkcjonowanie nie tylko firmy, gdyż większość stażystów zostaje zatrudniona na stałe w Dachser, ale także całej branży.  

Komu Dachser zaoferował staż?
Program przeznaczony jest zarówno dla absolwentów szkół średnich, jak i studentów logistycznych studiów dualnych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Są to studia niestacjonarne I stopnia, które łączą naukę w systemie akademickim z pracą w firmie. W trakcie trwania programu stażowego uczestnicy co 3-4 miesiące zmieniają swoje stanowisko pracy. W ten sposób mogą dogłębnie poznać wszystkie procesy i szczegółowe wytyczne obowiązujące w każdym oddziale.
- Co roku przyjmujemy na staż od kilku do kilkunastu młodych osób. W tym roku przyjęliśmy kolejnych siedmiu stażystów, którzy będą się uczyć i pracować w pięciu oddziałach Dachser w Polsce – w Warszawie, Sosnowcu, Szczecinie, we Wrocławiu oraz w oddziale Dachser Air & Sea Logistics – mówi Agnieszka Józwik, Dyrektor Personalny Dachser w Polsce. Przed rozpoczęciem stażu uczestnicy wezmą udział w dwudniowym szkoleniu adaptacyjnym w siedzibie Dachser w Łodzi, podczas którego poznają zasady BHP, strategię firmy oraz kulturę organizacyjną.

Stażyści jak pracownicy
- Pracownicy Dachser tworzą jedną rodzinę, dlatego zależy nam, by nowe osoby mogły poczuć się jej istotną częścią. Takie spotkania są także dobrym rozwiązaniem, by nawiązać bezpośrednie kontakty oraz poznać podstawowe zasady współpracy, ułatwiające pracę stażystów w ich pierwszych dniach w Dachser - komentuje Agnieszka Józwik, Dyrektor Personalny Dachser w Polsce.

Przystępując do programu stażowego uczestnicy podpisują umowę o pracę, za którą otrzymują stosowne wynagrodzenie. Dachser oferuje także stażystom, przysługujący pracownikom zatrudnionym na stałe pełen zestaw świadczeń socjalnych, w tym m.in. dofinansowanie opieki medycznej. Jest to podejście nieczęsto spotykane w branży, ale dla Dachser stanowi podstawę sprawnego funkcjonowania i budowania pozytywnych relacji z personelem już od początku współpracy.
Absolvent Talent Days
O tym, jaką firmą jest Dachser, jakie możliwości rozwoju oferuje i kogo szuka, studenci i absolwenci będą mogli się dowiedzieć też podczas największych targów pracy i praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days. Firmowe stoisko stanie 7 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
(red.)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.