Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis sprzedaje jeden z europejskich parków logistycznych

Prologis, poinformował o sprzedaży Prologis Park Galanta-Gáň na Słowacji firmie CNIC Corporation Limited („CNIC”). Sprzedany park logistyczny składa się z czterech budynków klasy A o łącznej powierzchni 240 tys. metrów kwadratowych. Wszystkie obiekty są w pełni wynajęte.

Transakcja obejmuje również realizację obiektu typu BTS, o powierzchni 7 tys. mkw. dla dostawcy usług logistycznych w zakresie recyklingu przemysłowych odpadów tworzyw sztucznych. Inwestycja ta jest obecnie w budowie. Zlokalizowany w pobliżu trasy E571 Park Galanta-Gáň gwarantuje łatwy dostęp do Bratysławy przez autostradę D1 oraz dogodne połączenia drogowe z Austrią, Węgrami oraz Czechami.

CNIC jest firmą inwestycyjną będącą w całości własnością Chińskiej Republiki Ludowej uprawnioną do propagowania internacjonalizacji chińskich przedsiębiorstw, ochrony oraz zwiększana wartości państwowego kapitału.
(źr. Prologis)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.