Dodaj ogłoszenie o pracy


DACHSER zwiększa przychody o 19% i tworzy ponad 1 750 nowych miejsc pracy

W ubiegłym roku DACHSER przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze  35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40%, natomiast ok. 1,3 miliarda EUR przeznaczono na inwestycje w ciągu kolejnych pięciu lat. Przemyślane decyzje z 2009 r. zaowocowały w roku 2010. Całkowite przychody w wysokości 3,8 miliarda EUR i zatrudnienie na poziomie 19 250 pracowników to kamień milowy w historii spółki, która obecnie liczy sobie ponad 80 lat.
Bezpośredni wpływ poprawy globalnej sytuacji ekonomicznej
DACHSER w obszarze transportu drogowego European Logistics odnotował przychody na poziomie 2,4 miliarda EUR. Podstawową działalność spółki stanowiącą drobnicę przesyłek transportowanych siecią ogólnoeuropejską uzupełniają rozwiązania dla branży DIY (Do-It-Yourself) oraz przemysłu chemicznego. Interkontynentalny transport morski i lotniczy,  DACHSER Air & Sea Logistics, skupiony na rynkach Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, rynku europejskim i azjatyckim, wypracował przychód w wysokości 940 milionów EUR, co stanowi wzrost o 68% w porównaniu do ubiegłego roku. W transporcie produktów spożywczych, DACHSER Food Logistics,   firma osiągnęła w 2010 r. przychody w wysokości 480 milionów EUR. Dachser jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych dla niemieckiego przemysłu spożywczego. DACHSER w Polsce odnotował w 2010r. wzrost przychodów o 31 %. Firma otworzyła nowy oddział w Gdańsku dając Klientom lepszy  dostęp do krajowej i międzynarodowej sieci dystrybucyjnej firmy.

Perspektywy na rok 2011
Jeśli sytuacja gospodarcza pozostanie w tym roku stabilna, celem firmy DACHSER będzie osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i przełamanie dwucyfrowej bariery wzrostu. Spółka planuje również inwestycje w wysokości ok. 260 milionów EUR w rozbudowę sieci logistycznej we wszystkich trzech obszarach działalności i usprawnienie programu szkoleniowego. W 2011 r. DACHSER w Polsce planuje przeniesienie oddziału we Wrocławiu do nowej lokalizacji o powierzchni ponad 3000 m2, co pozwoli na rozszerzenie oferty w regionie także o logistykę kontraktową.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.