Dodaj ogłoszenie o pracy


Polski Dachser z 15 proc. wzrostem za ubiegły rok

Polski oddział Dachser, osiągnął w 2016 r. przychody w wysokości 333,5 mln zł, o 15 proc. wyższe niż rok wcześniej. Przedsiębiorstwo przetransportowało w tym czasie blisko 1,19 mln przesyłek o łącznej masie 446 tys. ton - o ponad 10 proc. więcej niż w roku 2015. W 2016 r operator uruchomił również własną Agencję Celną.

W 2016 roku Dachser, który w naszym kraju specjalizuje się w obsłudze rodzimych eksporterów, uruchomił m.in. bezpośrednie połączenie drogowe ze Strykowa i Sosnowca do Włoch. Poprzez tę linię towary polskich wytwórców trafiają w okolice Rzymu nawet w 48 godzin. W ubiegłym roku wystartowały również połączenia z Polski do holenderskiego Zevenaar i Wiednia czy szybsza bezpośrednia linia z Warszawy do Berlina.
- W ubiegłym roku działo się u nas bardzo dużo. Obchodziliśmy okrągły, dziesiąty, jubileusz obecności Dachser w Polsce i pokazaliśmy, że polski rynek oczekiwał rozwiązań na których można budować stabilną politykę eksportową. Obecnie w ramach European Logistics wozimy towary naszych klientów do różnych europejskich krajów poprzez blisko 50 linii eksportowych, ale dążymy do posiadania bezpośrednich połączeń drogowych ze wszystkimi państwami w Europie. To jeden z naszych głównych celów na nadchodzące miesiące - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

W 2016 roku uruchomione zostało również nowe cotygodniowe morskie połączenie LCL z Szanghaju do Polski, obsługiwane przez Dachser Air & Sea Logistics. Towary z Chin docierają statkiem do portu w Gdańsku, skąd przewożone są do oddziału Dachser w Warszawie i z niego są dystrybuowane do klientów w całej Polsce. - Chiny to nasz największy partner gospodarczy spoza Unii Europejskiej, systematycznie rozwijamy więc naszą ofertę dla importerów sprowadzających produkty z Azji. Zajmujemy się przy tym nie tylko organizacją samego transportu morskiego, ale także obsługą procedur celnych i dystrybucją towarów do odbiorców w całym kraju poprzez naszą płynnie działającą sieć drogową. Dzięki integracji działalności naszych działów odpowiedzialnych za transport morski i lotniczy oraz za przewozy lądowe jesteśmy w stanie oferować kompleksowy serwis dla polskich przedsiębiorców - komentuje Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce.

Działalność Dachser European Logistics i Air &Sea Logistics wspiera uruchomiona w lutym ubiegłego roku własna agencja celna, świadcząca kompleksowe usługi odpraw towarów przywożonych do Polski i wywożonych za granicę przez operatora. Serwis agencji obejmuje także odprawy w procedurze uproszczonej, ograniczające formalności związane z przewozami. Odprawy celne realizowane są w oddziałach Dachser, w tym głównie we wszystkich terminalach morskich i lotniczych w Polsce. Wraz z rozwojem Dachser w Polsce zatrudnienie w krajowych oddziałach operatora zwiększyło się w 2016 roku o ponad 10 proc., a liczba pracowników przekroczyła 420.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.