Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics w parku logistycznym w Gliwicach

Polska firma Rohlig Suul Logistics, wprowadzia się do parku logistyczno-magazynowego w Gliwicach. Nowa lokalizacja to element realizacji strategii dynamicznego rozwoju. Operator zajmie w gliwickim parku 10 tys. mkw.

- Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Dostrzegamy w regionie znaczący potencjał przejawiający się rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne, wysoko wyspecjalizowane i elastyczne usługi logistyczne. Dobrze rozwinięta infrastruktura gliwickiego parku pozwoli budować wartość biznesu naszych klientów w oparciu o najwyższe standardy – powiedziała Anna Galas, dyrektor ds. rozwoju logistyki kontraktowej Rohlig Suus Logistics. Przy wyborze lokalizacji, poza bardzo wysokim standardem, nie bez znaczenia pozostawał fakt, że Śląsk, jak i same Gliwice stają się atrakcyjnym rynkiem dla relokacji produkcji z zachodu Europy – mówiła Martyna Kajka, konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland

Dotychczas, Rohlig Suus Logistics realizował operacje magazynowe w ramach logistyki kontraktowej w centrach logistycznych o łącznej powierzchni przekraczającej 150 tys. mkw. Strategia rozwoju logistyki w tym obszarze zakłada lokalizację oddziałów nie tylko w bardzo dobrze skomunikowanych centrach o wysokim standardzie technicznym, ale również w obiektach o zielonym, ekologicznym profilu.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.