Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy magazyn Gefco i nowe miejsca pracy w Czeladzi

Gefco Polska zakończyła modernizację i przebudowę jednego ze swoich oddziałów - magazyn w Czeladzi na terenie Parku logistycznego Alliance Silesia. W magazynie docelowo ma pracować od 9 do 12 osób.

 

Ważnym wyróżnikiem oddziału jest nowocześnie zorganizowana strefa cross-dock. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań IT, obsługa magazynu może bardzo precyzyjnie monitorować status przesyłek i bardzo szybko reagować na potrzeby klientów. Obecnie w zmodernizowanym oddziale realizowane są procesy logistyczne dla sektora Automotive oraz innych gałęzi przemysłu.

 

- Magazyn w Czeladzi jest głównym oddziałem dystrybucyjnym dla południowej części Polski. Odgrywa istotną rolę, jeżeli chodzi o branżę Automotive. Jednak oddział charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością ze względu na obsługiwane branże, lokalizacje i czas dostaw. – mówi Aleksander Zacirka dyrektor Departamentu Transportu i Logistyki Przemysłowej GEFCO Polska.
W magazynie docelowo ma pracować od 9 do 12 osób, ale to będzie zależało oczywiście od skali rozwoju biznesu. Dalszy rozwój oddziału będzie zależeć od osiągniętych wyników biznesowych, które już dziś, po kliku tygodniach funkcjonowania placówki w zmienionym kształcie, są bardzo zadowalające.

 

Oddział Gefco Polska w Czeladzi działał już wcześniej, jednak w celu zoptymalizowania przepływów został znacząco przeorganizowany. Poza przeprowadzką do nowej, bardziej funkcjonalnej lokalizacji, której łączna powierzchnia wynosi 2 200 metrów kwadratowych, modernizacja magazynu dotyczyła przede wszystkich stosowanych rozwiązań. Opierała się ona
w znacznej mierze na rozwiązaniach zastosowanych wcześniej w słowackim oddziale firmy w Trnawie, gdzie magazyn automotive jest jednym z najnowocześniejszych na Słowacji i stanowi punkt odniesienia dla innych placówek firmy w regionie.
(źr. Gefco Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.