Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser startuje z nowym połączeniem drogowym z Poznania do Niemiec

Z końcem lipca Dachser, uruchomił nowe połączenie drogowe z Poznania do Rheine w Niemczech. Przewozy na tej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu w obu kierunkach. Jest to już dwunasta bezpośrednia linia Dachser z Wielkopolski do Niemiec.

- Zapotrzebowanie na transport towarów do i od naszych zachodnich sąsiadów jest od lat bardzo duże i wciąż rośnie. Z Poznania realizujemy bezpośrednie przewozy między innymi do Berlina, Bremy, Hamburga, Dortmundu czy Kolonii, a teraz czas na Rheine przy granicy z Holandią. Dzięki wyeliminowaniu przeładunków po drodze transporty na tej trasie będą odtąd realizowane jeszcze sprawniej. Nadrenia-Północna Westfalia to najbardziej uprzemysłowiony region Niemiec, jesteśmy więc przekonani, że wielu polskich przedsiębiorców będzie zainteresowanych przewozami w tym kierunku - mówi Dominik Boszko, kierownik operacyjny Dachser European Logistics Poznań & Szczecin.

Poznański oddział Dachser wozi towary praktycznie do całej Europy, realizując bezpośrednie transporty do takich krajów jak Holandia, Niemcy, Dania, Austria, Czechy czy Finlandia.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.