Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser startuje z nowym połączeniem drogowym z Poznania do Niemiec

Z końcem lipca Dachser, uruchomił nowe połączenie drogowe z Poznania do Rheine w Niemczech. Przewozy na tej trasie będą realizowane pięć razy w tygodniu w obu kierunkach. Jest to już dwunasta bezpośrednia linia Dachser z Wielkopolski do Niemiec.

- Zapotrzebowanie na transport towarów do i od naszych zachodnich sąsiadów jest od lat bardzo duże i wciąż rośnie. Z Poznania realizujemy bezpośrednie przewozy między innymi do Berlina, Bremy, Hamburga, Dortmundu czy Kolonii, a teraz czas na Rheine przy granicy z Holandią. Dzięki wyeliminowaniu przeładunków po drodze transporty na tej trasie będą odtąd realizowane jeszcze sprawniej. Nadrenia-Północna Westfalia to najbardziej uprzemysłowiony region Niemiec, jesteśmy więc przekonani, że wielu polskich przedsiębiorców będzie zainteresowanych przewozami w tym kierunku - mówi Dominik Boszko, kierownik operacyjny Dachser European Logistics Poznań & Szczecin.

Poznański oddział Dachser wozi towary praktycznie do całej Europy, realizując bezpośrednie transporty do takich krajów jak Holandia, Niemcy, Dania, Austria, Czechy czy Finlandia.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.