Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel większy o dwie firmy logistyczne

Kuehne + Nagel ogłosił przejęcie dwóch firm logistycznych - CFI, Commodity Forwarders Inc., jednej z czołowych firm spedycji lotniczej produktów świeżych w USA oraz Trillvane Ltd, jednej z największych firm transportujących produkty świeże w Kenii.

Zwiększenie organizacji Kuehne + Nagel dzięki akwizycji dwóch firm ma na celu umocnienie globalnej sieci dystrybucji w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w międzynarodowym i krajowym łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej. Operator zyskał dodatkowy wolumen ponad 150 tys. ton towarów. CFI, to założona w 1974 roku przez Alfreda Kuehlewind jako jednoosobowa firma w Los Angeles transportująca truskawki do Europy. Obecnie posiada 14 lokalizacji w całych Stanach Zjednoczonych, włącznie z Alaską i Hawajami, zatrudniając ponad 700 osób. Firma jest wyspecjalizowana w eksporcie i imporcie owoców morza, wszystkich produktów rolnych, kwiatów oraz produktów zielonych. Przejęcie firmy Trillvane Ltd w Kenii pozwoli Kuehne + Nagel umocnić rozwinąć operacje transportowe w temperaturze kontrolowanej pomiędzy Kenią a Europą, w szczególności do Wielkiej Brytanii. Zatrudniająca ponad 130 osób firma Trillvane jest wyspecjalizowana w eksporcie kwiatów oraz warzyw. Mająca swój oddział na lotnisku Jomo Kenyatta International w Nairobi pozwala na szybki i łatwy dostęp do wszystkich głównych linii lotniczych, który umożliwia krótszy czas przewozu i załadunku oraz zmniejsza koszty i optymalizuje transport towarów wrażliwych.

- Te dwa przejęcia oznaczają kolejny ważny krok w naszej globalnej strategii dotyczącej logistyki produktów świeżych. Obie transakcje umacniają i poszerzają naszą sieć łańcucha dostaw w temperaturze kontrolowanej, łącząc główne kraje produkcyjne z głównymi rynkami odbiorców. Potencjał tego biznesu w ciągle globalnie rosnącym sektorze produktów świeżych jest ogromny. Opierając się na naszej dedykowanej sieci – od teraz największej w branży logistycznej dedykowanej produktom świeżym – i globalnie zintegrowanym systemom IT możemy poszerzyć zakres biznesu i przyspieszyć wzrost w tym sektorze z uwzględnieniem całkowitej widoczności przewozów. Jednocześnie poprawiliśmy krajową i globalną pozycję w spedycji lotniczej. Razem z CFI, Kuehne + Nagel zostanie numerem 2 w usługach spedycji lotniczej na rynku USA, a przejęcie firmy Trillvane umocni pozycję lidera w Kenii – powiedział Ynge Ruud, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

(red./źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.