Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel otworzył nowe biuro spedycji morskiej oraz lotniczej w Krakowie

By sprostać rosnącym potrzebom logistycznym swoich klientów na południu Polski, firma Kuehne + Nagel otworzyła biuro operacyjne w Krakowie. Dotychczas firma posiadała w Krakowie biuro sprzedaży. Nowe oddział dedykowany jest do obsługi transportów morskich, lotniczych oraz multimodalnych i jest zlokalizowany przy Lotnisku Cargo w Krakowie.
Kuehne + Nagel oferuje swoim klientom usługi spedycji lotniczej, oparte na globalnej sieci logistycznej, w biurach w Warszawie, Poznaniu i Krakowie, jak również usługi spedycji morskiej (LCL, FCL) poprzez porty Gdańsk, Gdynia, Hamburg i Bremen.

Zespół w Krakowie to grupa specjalistów z zakresu transportu morskiego oraz lotniczego, posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie w obsłudze klientów z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego oraz farmaceutyczne, gotowych służyć klientom firmy.
Tobias Jerschke, Prezes Kuehne + Nagel Polska, powiedział: - Nieustannie inwestujemy w rozwój sieci krajowej. Składa się ona aktualnie z 17 oddziałów operacyjnych, reprezentujących dywizje spedycji lotniczej, morskiej, drogowej, kolejowej, logistyki kontraktowej oraz wiodących rozwiązań logistycznych (Lead Logistics Solution). Dzięki obecności w Krakowie możemy być jeszcze bliżej klientów zlokalizowanych w rozwojowej, południowej części Polski.

(źr. Kuehne&Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.