Dodaj ogłoszenie o pracy


Wzrasta zapotrzebowanie na obsługę logistyczną DIY - Dachser zwiększył przewozy dla tej branży

Sosnowiecki oddział firmy Dachser dynamicznie rozwija przewozy dla klientów zaopatrujących europejskie sieci sklepów DIY. Tylko w 2016 r. dostawy z tego oddziału do marketów remontowo-budowlanych zwiększyły się o 242 proc. w porównaniu z 2015 r., a w stosunku do roku 2014 wzrost wyniósł aż 620 proc.

Za pośrednictwem oddziału Dachser w Sosnowcu towary rodzimych eksporterów z sektora DIY dystrybuowane są m.in. do wielkopowierzchniowych sklepów Bauhaus, OBI, Hornbach czy Globus w Niemczech. Właśnie do naszych zachodnich sąsiadów trafia z Sosnowca najwięcej, bo aż 38 proc., dostaw do marketów z tej branży. Na drugim miejscu plasują się Węgry, do których wysyłane jest 31 proc. takich przesyłek. Coraz więcej transportów realizowanych jest też do sklepów Merkury działających na Słowacji i w Czechach. Operator dostarcza produkty zarówno bezpośrednio do marketów, jak i na platformy cross-dockowe i do magazynów centralnych sieci. Dachser obsługuje dystrybucję towarów łącznie do około 18 000 sklepów zlokalizowanych w całej Europie.

- Obsługa klientów z branży DIY to zarówno dla całej firmy, jak i dla sosnowieckiego oddziału Dachser, bardzo ważna część biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze doskonale wiemy, jak pracować z dużymi sieciami handlowymi. Należy pamiętać, że wymagania podmiotów z tego sektora są bardzo specyficzne – począwszy od tego, że dostawy do marketów muszą odbywać się w ściśle wyznaczonym terminie. Jednak jako rekomendowany przez sieci operator mamy zarezerwowane tzw. „okna czasowe”, dzięki czemu nie musimy czekać w kolejkach do sklepowych ramp – mówi Maciej Slupina, kierownik sprzedaży na Polskę Południową w Dachser.

- DIY to bardzo perspektywiczny rynek, który z roku na rok rośnie. Systematycznie zwiększa się także udział kanału nowoczesnego, czyli właśnie sieci, w ogólnej sprzedaży generowanej przez cały sektor. W kolejnych latach spodziewamy się więc dalszych znaczących wzrostów wolumenów przesyłek dla firm z tej branży z polskich oddziałów Dachser – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.