Dodaj ogłoszenie o pracy


Wzrasta zapotrzebowanie na obsługę logistyczną DIY - Dachser zwiększył przewozy dla tej branży

Sosnowiecki oddział firmy Dachser dynamicznie rozwija przewozy dla klientów zaopatrujących europejskie sieci sklepów DIY. Tylko w 2016 r. dostawy z tego oddziału do marketów remontowo-budowlanych zwiększyły się o 242 proc. w porównaniu z 2015 r., a w stosunku do roku 2014 wzrost wyniósł aż 620 proc.

Za pośrednictwem oddziału Dachser w Sosnowcu towary rodzimych eksporterów z sektora DIY dystrybuowane są m.in. do wielkopowierzchniowych sklepów Bauhaus, OBI, Hornbach czy Globus w Niemczech. Właśnie do naszych zachodnich sąsiadów trafia z Sosnowca najwięcej, bo aż 38 proc., dostaw do marketów z tej branży. Na drugim miejscu plasują się Węgry, do których wysyłane jest 31 proc. takich przesyłek. Coraz więcej transportów realizowanych jest też do sklepów Merkury działających na Słowacji i w Czechach. Operator dostarcza produkty zarówno bezpośrednio do marketów, jak i na platformy cross-dockowe i do magazynów centralnych sieci. Dachser obsługuje dystrybucję towarów łącznie do około 18 000 sklepów zlokalizowanych w całej Europie.

- Obsługa klientów z branży DIY to zarówno dla całej firmy, jak i dla sosnowieckiego oddziału Dachser, bardzo ważna część biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze doskonale wiemy, jak pracować z dużymi sieciami handlowymi. Należy pamiętać, że wymagania podmiotów z tego sektora są bardzo specyficzne – począwszy od tego, że dostawy do marketów muszą odbywać się w ściśle wyznaczonym terminie. Jednak jako rekomendowany przez sieci operator mamy zarezerwowane tzw. „okna czasowe”, dzięki czemu nie musimy czekać w kolejkach do sklepowych ramp – mówi Maciej Slupina, kierownik sprzedaży na Polskę Południową w Dachser.

- DIY to bardzo perspektywiczny rynek, który z roku na rok rośnie. Systematycznie zwiększa się także udział kanału nowoczesnego, czyli właśnie sieci, w ogólnej sprzedaży generowanej przez cały sektor. W kolejnych latach spodziewamy się więc dalszych znaczących wzrostów wolumenów przesyłek dla firm z tej branży z polskich oddziałów Dachser – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.