Dodaj ogłoszenie o pracy


Wzrasta zapotrzebowanie na obsługę logistyczną DIY - Dachser zwiększył przewozy dla tej branży

Sosnowiecki oddział firmy Dachser dynamicznie rozwija przewozy dla klientów zaopatrujących europejskie sieci sklepów DIY. Tylko w 2016 r. dostawy z tego oddziału do marketów remontowo-budowlanych zwiększyły się o 242 proc. w porównaniu z 2015 r., a w stosunku do roku 2014 wzrost wyniósł aż 620 proc.

Za pośrednictwem oddziału Dachser w Sosnowcu towary rodzimych eksporterów z sektora DIY dystrybuowane są m.in. do wielkopowierzchniowych sklepów Bauhaus, OBI, Hornbach czy Globus w Niemczech. Właśnie do naszych zachodnich sąsiadów trafia z Sosnowca najwięcej, bo aż 38 proc., dostaw do marketów z tej branży. Na drugim miejscu plasują się Węgry, do których wysyłane jest 31 proc. takich przesyłek. Coraz więcej transportów realizowanych jest też do sklepów Merkury działających na Słowacji i w Czechach. Operator dostarcza produkty zarówno bezpośrednio do marketów, jak i na platformy cross-dockowe i do magazynów centralnych sieci. Dachser obsługuje dystrybucję towarów łącznie do około 18 000 sklepów zlokalizowanych w całej Europie.

- Obsługa klientów z branży DIY to zarówno dla całej firmy, jak i dla sosnowieckiego oddziału Dachser, bardzo ważna część biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze doskonale wiemy, jak pracować z dużymi sieciami handlowymi. Należy pamiętać, że wymagania podmiotów z tego sektora są bardzo specyficzne – począwszy od tego, że dostawy do marketów muszą odbywać się w ściśle wyznaczonym terminie. Jednak jako rekomendowany przez sieci operator mamy zarezerwowane tzw. „okna czasowe”, dzięki czemu nie musimy czekać w kolejkach do sklepowych ramp – mówi Maciej Slupina, kierownik sprzedaży na Polskę Południową w Dachser.

- DIY to bardzo perspektywiczny rynek, który z roku na rok rośnie. Systematycznie zwiększa się także udział kanału nowoczesnego, czyli właśnie sieci, w ogólnej sprzedaży generowanej przez cały sektor. W kolejnych latach spodziewamy się więc dalszych znaczących wzrostów wolumenów przesyłek dla firm z tej branży z polskich oddziałów Dachser – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics w Polsce.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.