Dodaj ogłoszenie o pracy


Deka Trans pierwszym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Deka Trans wynajęła blisko 5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6,5 tys. mkw. w Panattoni Park Pruszków II – poinformowała firma AXI IMMO, która pośredniczyła w wynajmie.
Deka Trans jest pierwszą firmą, która wprowadziła się do nowo wybudowanego budynku w ramach kompleksu Panattoni Park Pruszków II. Zgodnie z umową zawartą z deweloperem firma zajęła 4,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej z możliwością ekspansji do 6,5 tys. mkw. oraz 140 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej. Nowa powierzchnia w Pruszkowie posłuży najemcy jako centrum kompleksowej obsługi klienta z branży opakowań.
- Nowa lokalizacja jest kontynuacją rozwoju działalności firmy w regionie Mazowsza. Poszukiwaliśmy nowoczesnej powierzchni magazynowej w pobliżu Warszawy do organizacji kompleksowej obsługi logistycznej fabryk naszego klienta, zapewniającej nie tylko szybki transfer surowców i towarów, ale także wysoki standard powierzchni i odpowiednie warunki do przechowywania materiałów wrażliwych na zawilgocenie czy zabrudzenie – komentuje Sebastian Pazurek, właściciel Deka Trans.
Deka Trans zapowiada, że na tym nie koniec. W przygotowaniu są kolejne projekty w tej lokalizacji. Firma działa od 2009 roku i świadczy usługi wspierające procesy magazynowania i dystrybucji. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm produkcyjnych: od przyjęć od dostawców surowców i materiałów, przez przechowywanie oraz rozdysponowanie do produkcji, po dystrybucję gotowych produktów do finalnych odbiorców. Firma świadczy usługi na terenie całego kraju, ze szczególnym naciskiem na region Warszawy i Centralnej Polski.
Panattoni Park Pruszków II położony jest w odległości 800 metrów od drogi krajowej numer 2 (E30) Warszawa-Poznań, w pobliżu węzła "Pruszków" na autostradzie A2. Docelowo kompleks ma oferować 69 313 mkw. powierzchni magazynowej, w ramach trzech budynków klasy A. Powierzchnie oferowane w ramach parku mogą zostać dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż. Dotychczas w ramach projektu powstały dwie hale magazynowe.
(źr. AXI IMMO)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.