Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija swoje oddziały w Ameryce

Dachser umacnia swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych krajach Ameryki Północnej i Południowej. Operator rozwija także usługi związane z importem i eksportem do tego regionu z różnych części świata, w tym z Polski.  

Dachser posiada obecnie 13 oddziałów na terenie Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie m.in. uruchomiono biura w Minneapolis i Baltimore oraz rozbudowano oddział w Los Angeles. - Jako największa gospodarka i główny światowy importer, USA to z punktu widzenia operatora logistycznego niezwykle atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. Dla Dachser Polska również, bo wymiana handlowa między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi dynamicznie rośnie – w 2016 roku sprowadziliśmy z USA towary, których wartość była o blisko 30 proc. większa niż dwa lata wcześniej, a eksport do Stanów wzrósł w tym czasie o niemal jedną czwartą. Nic więc dziwnego, że nasze doskonałe rozwiązania transportowe pomiędzy Polską a USA, w szczególności cargo lotnicze i transport pełnokontenerowy w eksporcie oraz drobnica morska (LCL) w imporcie, cieszą się tak dużym zainteresowaniem - mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska.
Stany Zjednoczone są jednym z głównych partnerów handlowych Polski spoza Unii Europejskiej. W 2016 r. sprowadzono z USA do Polski towary o wartości blisko 22,1 mld zł - o 11,8 proc. więcej niż w roku 2015. W tym samym czasie eksport z naszego kraju do Stanów Zjednoczonych wyniósł ponad 18,9 mld zł, co oznacza wzrost o 12,2 proc. r/r.
Dachser świadczy w ramach obszaru biznesowego Air & Sea Logistics wyspecjalizowane usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego o globalnym zasięgu, w tym m.in.  konsolidację transportów, przewozy bezpośrednie i czarterowe, usługi magazynowe w USA i Meksyku, usługi ekspresowe i kurierskie oraz planowanie transportu.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.