Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija swoje oddziały w Ameryce

Dachser umacnia swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych krajach Ameryki Północnej i Południowej. Operator rozwija także usługi związane z importem i eksportem do tego regionu z różnych części świata, w tym z Polski.  

Dachser posiada obecnie 13 oddziałów na terenie Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie m.in. uruchomiono biura w Minneapolis i Baltimore oraz rozbudowano oddział w Los Angeles. - Jako największa gospodarka i główny światowy importer, USA to z punktu widzenia operatora logistycznego niezwykle atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. Dla Dachser Polska również, bo wymiana handlowa między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi dynamicznie rośnie – w 2016 roku sprowadziliśmy z USA towary, których wartość była o blisko 30 proc. większa niż dwa lata wcześniej, a eksport do Stanów wzrósł w tym czasie o niemal jedną czwartą. Nic więc dziwnego, że nasze doskonałe rozwiązania transportowe pomiędzy Polską a USA, w szczególności cargo lotnicze i transport pełnokontenerowy w eksporcie oraz drobnica morska (LCL) w imporcie, cieszą się tak dużym zainteresowaniem - mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska.
Stany Zjednoczone są jednym z głównych partnerów handlowych Polski spoza Unii Europejskiej. W 2016 r. sprowadzono z USA do Polski towary o wartości blisko 22,1 mld zł - o 11,8 proc. więcej niż w roku 2015. W tym samym czasie eksport z naszego kraju do Stanów Zjednoczonych wyniósł ponad 18,9 mld zł, co oznacza wzrost o 12,2 proc. r/r.
Dachser świadczy w ramach obszaru biznesowego Air & Sea Logistics wyspecjalizowane usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego o globalnym zasięgu, w tym m.in.  konsolidację transportów, przewozy bezpośrednie i czarterowe, usługi magazynowe w USA i Meksyku, usługi ekspresowe i kurierskie oraz planowanie transportu.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.