Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Food Logistics przejął włoską spółkę Papp Italia

Dachser nabył 100 proc. Udziałów włoskiej spółki - Papp Italia, zajmującej się logistyką żywności. Jej siedziba znajduje się w położonym na północy Włoch miasteczku Pradelle di Nogarole Rocca. Przejęcie ma na celu rozszerzenie działalności w obszarze logistyki kontraktowej we Włoszech w nadchodzących latach i rozbudowanie działalności międzynarodowej.

- Spółka Papp Italia ma bogate doświadczenie i olbrzymią wiedzę w zakresie logistyki żywności, jak również wysokiej jakości portfel usług logistyki kontraktowej. Dostawy do firm odbywają się z wykorzystaniem platformy cross-dockingowej, która zapewnia duży procent dostaw bezpośrednich, a co za tym idzie efektywną obsługę i bezkonkurencyjne terminy dostaw. Daje nam to solidną podstawę, którą chcemy wykorzystać, aby oferować jeszcze bardziej atrakcyjne usługi producentom i sprzedawcom żywności w Europie. W tym celu planujemy przeprowadzenie znaczących inwestycji w personel i infrastrukturę IT do końca roku - mówi Alfred Miller, dyrektor zarządzający Dachser Food Logistics.
Włochy są jednym z głównych graczy na europejskim rynku żywności, zarówno jako producent i konsument. Dzięki zwiększeniu importu i eksportu Dachser umacnia swoją rolę w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych (European Food Network). Spółką Papp Italia będzie nadal zarządzać jej obecne kierownictwo. Poprzedni współudziałowiec Balthasar Papp wycofa się z działalności magazynowej i przewozów drobnicowych we Włoszech, aby skoncentrować się na własnych priorytetach, w tym cyfryzacji spółki.
Współpraca Dachser i Papp Italia w obszarze logistyki żywności w temperaturze kontrolowanej pomiędzy Niemcami i Włochami miała swój początek w 2010 r. W połowie 2012 r. Dachser nabył 50 proc. udziałów w spółce. Następnie, w 2013 r., wraz z 10 innymi europejskimi spółkami zajmującymi się logistyką żywności, obie firmy zostały członkami założycielami Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych, która jest największą siecią dystrybucji w Europie pod względem obszaru transportu produktów żywnościowych w temperaturze kontrolowanej.

(red/źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.