Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Food Logistics przejął włoską spółkę Papp Italia

Dachser nabył 100 proc. Udziałów włoskiej spółki - Papp Italia, zajmującej się logistyką żywności. Jej siedziba znajduje się w położonym na północy Włoch miasteczku Pradelle di Nogarole Rocca. Przejęcie ma na celu rozszerzenie działalności w obszarze logistyki kontraktowej we Włoszech w nadchodzących latach i rozbudowanie działalności międzynarodowej.

- Spółka Papp Italia ma bogate doświadczenie i olbrzymią wiedzę w zakresie logistyki żywności, jak również wysokiej jakości portfel usług logistyki kontraktowej. Dostawy do firm odbywają się z wykorzystaniem platformy cross-dockingowej, która zapewnia duży procent dostaw bezpośrednich, a co za tym idzie efektywną obsługę i bezkonkurencyjne terminy dostaw. Daje nam to solidną podstawę, którą chcemy wykorzystać, aby oferować jeszcze bardziej atrakcyjne usługi producentom i sprzedawcom żywności w Europie. W tym celu planujemy przeprowadzenie znaczących inwestycji w personel i infrastrukturę IT do końca roku - mówi Alfred Miller, dyrektor zarządzający Dachser Food Logistics.
Włochy są jednym z głównych graczy na europejskim rynku żywności, zarówno jako producent i konsument. Dzięki zwiększeniu importu i eksportu Dachser umacnia swoją rolę w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych (European Food Network). Spółką Papp Italia będzie nadal zarządzać jej obecne kierownictwo. Poprzedni współudziałowiec Balthasar Papp wycofa się z działalności magazynowej i przewozów drobnicowych we Włoszech, aby skoncentrować się na własnych priorytetach, w tym cyfryzacji spółki.
Współpraca Dachser i Papp Italia w obszarze logistyki żywności w temperaturze kontrolowanej pomiędzy Niemcami i Włochami miała swój początek w 2010 r. W połowie 2012 r. Dachser nabył 50 proc. udziałów w spółce. Następnie, w 2013 r., wraz z 10 innymi europejskimi spółkami zajmującymi się logistyką żywności, obie firmy zostały członkami założycielami Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych, która jest największą siecią dystrybucji w Europie pod względem obszaru transportu produktów żywnościowych w temperaturze kontrolowanej.

(red/źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.