Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel zawarł kolejny kontrakt z GlaxoSmithKline

Kuehne + Nagel będzie odpowiadać za zarządzanie krajową dystrybucją drogową wszystkich towarów na terenie Wielkiej Brytanii. Nowo podpisana umowa rozszerza współpracę pomiędzy Kuehne + Nagel a GSK, uzupełniając świadczone dotychczas usługi z zakresu spedycji lotniczej, morskiej, drogowej oraz zarządzania logistyką zintegrowaną, uzgodnione pięcioletnim globalnym kontraktem podpisany w 2016 roku. W zakresie udanej współpracy, Kuehne + Nagel odpowiada za cały zakres procesów transportowych od dostawy surowców od dostawców po dostawy do klientów ostatecznych GSK.

- Po udanym wdrożeniu operacji lotniczych oraz morskich w 2016 roku przez Kuehne + Nagel, jako części całościowego partnerstwa zawartego z GSK, jesteśmy bardzo zadowoleni, że powierzona została nam w dalszej kolejności dystrybucja drogowa, szczególnie w Wielkiej Brytanii, skąd GSK się wywodzi. Poprzez zrozumienie wyzwań, jakie stoją przed klientami oraz koniecznością spełnienia rosnących standardów zgodności wymaganych przez rynek, jesteśmy w stanie zaproponować GSK rozwiązania szyte na miarę, zapewniając przewagę konkurencyjną dzięki wydajnemu łańcuchowi dostaw. Nowa współpraca podkreśla ciągłe zaangażowanie firmy Kuehne + Nagel w rozwoju przemysłu farmaceutycznego oraz opieki zdrowotnej, co ma dla nas znaczenie strategiczne, umacnia naszą pozycję jako lidera rynkowego – powiedział Marcus Bennett, national manager Kuehne + Nagel UK.
(źr. Kuehen + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.