Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser nabył większościowy pakiet irlandzkiej firmy Johnston Logistics

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.


Odkąd w 2007 r. przedsiębiorstwo rodzinne Johnston Logistics nawiązało partnerstwo z Dachser, zyskało ono dostęp do zagranicznych rynków dzięki codziennym połączeniom z siecią Dachser w Europie kontynentalnej. Dachser organizuje wysyłki z Irlandii poprzez swoje oddziały w Kolonii w Niemczech i Zevenaar w Holandii. Codzienne transporty realizowane są również pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią.
Johnston Logistics założyli bracia Albert i Ivan Johnston w 1979 r. Przedsiębiorstwo stało się jednym z najważniejszych logistycznych graczy w Irlandii. Firma koncentruje się przede wszystkim na rynku irlandzkim, obsługuje jednak także Wielką Brytanię. Johnston Logistics ma trzy oddziały w Irlandii: w Rathcoole koło Dublina, Cork i Limerick. Poprzez trzy lokalizacje partnerskie z branży niebezpiecznych substancji chemicznych Johnston Logistics prowadzi również działalność w Anglii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 150 osób, a jego magazyny, obiekty operacyjne i biurowe zajmują powierzchnię blisko 40 tys. m2. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych Johnston Logistics specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych i usługach magazynowych dla klientów z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań. W 2016 r. przychody Johnston Logistics wyniosły 24 mln euro.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.