Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser nabył większościowy pakiet irlandzkiej firmy Johnston Logistics

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.


Odkąd w 2007 r. przedsiębiorstwo rodzinne Johnston Logistics nawiązało partnerstwo z Dachser, zyskało ono dostęp do zagranicznych rynków dzięki codziennym połączeniom z siecią Dachser w Europie kontynentalnej. Dachser organizuje wysyłki z Irlandii poprzez swoje oddziały w Kolonii w Niemczech i Zevenaar w Holandii. Codzienne transporty realizowane są również pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią.
Johnston Logistics założyli bracia Albert i Ivan Johnston w 1979 r. Przedsiębiorstwo stało się jednym z najważniejszych logistycznych graczy w Irlandii. Firma koncentruje się przede wszystkim na rynku irlandzkim, obsługuje jednak także Wielką Brytanię. Johnston Logistics ma trzy oddziały w Irlandii: w Rathcoole koło Dublina, Cork i Limerick. Poprzez trzy lokalizacje partnerskie z branży niebezpiecznych substancji chemicznych Johnston Logistics prowadzi również działalność w Anglii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 150 osób, a jego magazyny, obiekty operacyjne i biurowe zajmują powierzchnię blisko 40 tys. m2. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych Johnston Logistics specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych i usługach magazynowych dla klientów z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań. W 2016 r. przychody Johnston Logistics wyniosły 24 mln euro.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.