Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser nabył większościowy pakiet irlandzkiej firmy Johnston Logistics

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.


Odkąd w 2007 r. przedsiębiorstwo rodzinne Johnston Logistics nawiązało partnerstwo z Dachser, zyskało ono dostęp do zagranicznych rynków dzięki codziennym połączeniom z siecią Dachser w Europie kontynentalnej. Dachser organizuje wysyłki z Irlandii poprzez swoje oddziały w Kolonii w Niemczech i Zevenaar w Holandii. Codzienne transporty realizowane są również pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią.
Johnston Logistics założyli bracia Albert i Ivan Johnston w 1979 r. Przedsiębiorstwo stało się jednym z najważniejszych logistycznych graczy w Irlandii. Firma koncentruje się przede wszystkim na rynku irlandzkim, obsługuje jednak także Wielką Brytanię. Johnston Logistics ma trzy oddziały w Irlandii: w Rathcoole koło Dublina, Cork i Limerick. Poprzez trzy lokalizacje partnerskie z branży niebezpiecznych substancji chemicznych Johnston Logistics prowadzi również działalność w Anglii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 150 osób, a jego magazyny, obiekty operacyjne i biurowe zajmują powierzchnię blisko 40 tys. m2. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych Johnston Logistics specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych i usługach magazynowych dla klientów z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań. W 2016 r. przychody Johnston Logistics wyniosły 24 mln euro.

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.