Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS wprowadził większy samolot cargo do połączeń z Katowicami

Firma UPS zwiększyła pojemność cargo lotniczego, które obsługuje swoimi samolotami na trasie Katowice - Kolonia. Latające dotąd na tej trasie dwa samoloty turbośmigłowe ATR zostały zastąpione Boeingiem 737-300. Dzięki temu nie tylko może dostarczać większą liczbę przesyłek, ale w eksporcie oferuje też późniejsze godziny ich odbioru z Katowic i okolic.


Od 3 kwietnia ruch powietrzny między Katowicami a lotniczym centrum logistycznym UPS w Kolonii jest realizowany samolotem Boeing 737-300 obsługiwanym przez linie lotnicze ASL Airlines. Ma on o 25 proc. większą pojemność niż wykorzystywane dotąd dwa samoloty turbośmigłowe ATR. W rezultacie, klienci UPS z południa Polski zyskają dodatkowe – nawet 2 godziny na przygotowanie eksportowych przesyłek do odbioru (na terenie wybranych obszarów mogą korzystać z późniejszych godzin odbioru dochodzących nawet do 18:00).
- Polska jest dla UPS ważnym rynkiem. W ubiegłym roku zwiększyliśmy operacje eksportowe o prawie 15 proc. — powiedział Pavel Adamovsky, dyrektor generalny UPS Polska.

Ostatnio UPS zrealizował w Polsce szereg inwestycji. W listopadzie 2016 roku firma poinformowała o rozszerzeniu usług ekspresowych na 25 tys. kodach pocztowych w Polsce, co oznacza wcześniejsze czasy doręczeń. We wrześniu 2015 roku firma otworzyła sortownię w Strykowie oraz Centrum Obsługi Procesów Biznesowych w Łodzi, których budowa kosztowała 25 mln USD.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.