Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zapełnia śląskie parki logistyczne

Prologis, poinformował o podpisaniu trzech umów najmu o łącznej powierzchni ponad 57,7 tys. mkw.  w śląskich parkach Prologis. Transakcje obejmują:
• 44,6 tys. mkw. – przedłużenie umowy najmu z firmą DHL, operatorem usług pocztowych oraz logistycznych, będącego częścią Deutsche Post DHL, w Prologis Park Dąbrowa;
• 9,3 tys. mkw. – umowa najmu z firmą Polonia Logistyka, polską firmą logistyczną specjalizującą się w obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, w Prologis Park Będzin II. Łącznie z dotychczasową powierzchnią Polonia Logistyka wynajmuje 18 800  metrów kwadratowych na terenie parku. W transakcji zawarcia umowy pośredniczyła firma Renthis Estate;
• 3,8 tys. mkw. – umowa najmu z firmą Moto-Profil, kluczowym importerem i dystrybutorem samochodowych części zamiennych i akcesoriów w Polsce, w Prologis Park Chorzów. Łącznie z dotychczasową powierzchnią Moto Profil wynajmuje 36 800  metrów kwadratowych na terenie parku. W transakcji zawarcia umowy pośredniczyła firma doradcza Colliers International;

- Popyt na powierzchnię logistyczną na Śląsku ciągle rośnie, więc nasi klienci koncentrują się na wyborze obiektów w strategicznych miejscach, wobec czego poziom zajętości naszego śląskiego portfolio o powierzchni 500 tys. mkw. wynosi już 96 procent, o 20 punktów bazowych powyżej średniej rynkowej – powiedział Piotr Brycki, leasing manager Prologis w Polsce.

Wszystkie cztery parki Prologis na Śląsku (Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Gliwice i Będzin) zapewniają doskonałe połączenia drogowe, w tym do autostrady A4 oraz łatwy dostęp zarówno do pracowników jak i odbiorców końcowych.

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,5 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 grudnia 2016 r.). (red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.