Dodaj ogłoszenie o pracy


Bosch rozszerza współpracę z Kuehne + Nagel w Polsce

Firma Kuehne + Nagel w Polsce podpisała nową umowę dotyczącą zarządzania logistyką kontraktową firmy Bosch Termotechnika.Bosch Termotechnika jest międzynarodowym producentem produktów grzewczych oraz podgrzewaczy do wody sprzedawanych pod markami Junkers, Bosch i Buderus. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialny za konsolidację trzech istniejących magazynów w Polsce oraz magazyn w Niemczech, w jeden oddział, który będzie zlokalizowany w Piotrkowie Trybunalskim. Lokalizacja ta będzie stanowić Centrum Dystrybucyjne na Polskę dla wyrobów gotowych i części zamiennych. Aby zapewnić optymalny rozwój łańcucha dostaw Kuehne + Nagel dostarcza przestrzeń magazynową dostosowaną do specjalnych wymogów magazynowania produktów grzewczych i pomp czy kotłów. Synergie w istniejącym kampusie logistycznym w Piotrkowie pozwolą na lepsze zarządzanie wysoką zmiennością działalności w magazynie ze względu na sezonowość zapotrzebowania na produkty firmy Bosch Termotechnika. Usługi obejmują konsolidacje i pakowanie, kontrole jakości, zarządzanie przepływami pochodzącymi od dostawców, przygotowywanie zamówień, planowanie oraz narzędzia umożliwiające widoczność towarów.
Kuehne + Nagel współpracuje z firmą Bosch od 1992 roku. Operator logistyczny prowadzi centrum dystrybucyjne Bosch w zakresie narzędzi elektronicznych i motoryzacyjnych części zamiennych we Wrocławiu oraz materiałów marketingowych w Warszawie.
(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.