Dodaj ogłoszenie o pracy


Bosch rozszerza współpracę z Kuehne + Nagel w Polsce

Firma Kuehne + Nagel w Polsce podpisała nową umowę dotyczącą zarządzania logistyką kontraktową firmy Bosch Termotechnika.



Bosch Termotechnika jest międzynarodowym producentem produktów grzewczych oraz podgrzewaczy do wody sprzedawanych pod markami Junkers, Bosch i Buderus. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialny za konsolidację trzech istniejących magazynów w Polsce oraz magazyn w Niemczech, w jeden oddział, który będzie zlokalizowany w Piotrkowie Trybunalskim. Lokalizacja ta będzie stanowić Centrum Dystrybucyjne na Polskę dla wyrobów gotowych i części zamiennych. Aby zapewnić optymalny rozwój łańcucha dostaw Kuehne + Nagel dostarcza przestrzeń magazynową dostosowaną do specjalnych wymogów magazynowania produktów grzewczych i pomp czy kotłów. Synergie w istniejącym kampusie logistycznym w Piotrkowie pozwolą na lepsze zarządzanie wysoką zmiennością działalności w magazynie ze względu na sezonowość zapotrzebowania na produkty firmy Bosch Termotechnika. Usługi obejmują konsolidacje i pakowanie, kontrole jakości, zarządzanie przepływami pochodzącymi od dostawców, przygotowywanie zamówień, planowanie oraz narzędzia umożliwiające widoczność towarów.
Kuehne + Nagel współpracuje z firmą Bosch od 1992 roku. Operator logistyczny prowadzi centrum dystrybucyjne Bosch w zakresie narzędzi elektronicznych i motoryzacyjnych części zamiennych we Wrocławiu oraz materiałów marketingowych w Warszawie.
(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.