Dodaj ogłoszenie o pracy


SAS i Kuehne + Nagel przedłużają współpracę

SAS Scandinavian Airlines (SAS Obsługa Techniczna) przedłużył swój kontrakt z Kuehne + Nagel na globalne usługi logistyczne aż do 2020 roku.

Zgodnie z umową, Kuehne + Nagel świadczy usługi z kilku, strategicznych lokalizacji na świecie i jest odpowiedzialna za międzynarodowy transport części zamiennych dla floty samolotów SAS. Całodobowa obsługa, siedem dni w tygodniu przez dokładnie 365 dni w roku gwarantuje terminowe dostawy części zamiennych, począwszy od silników lotniczych, aż do śrub okien kokpitu.
- Nasza współpraca z Kuehne + Nagel zapewnia sprawny i innowacyjny łańcuch dostaw, co jest niezwykle ważne w przypadku prawidłowego funkcjonowania linii lotniczych. W przemyśle lotniczym, opóźnienia lub błędy mogą przyczynić się do powstania bardzo wysokich kosztów, dlatego też rzetelność i profesjonalizm reprezentowany przez naszego operatora logistycznego stanowi niewątpliwe klucz do naszego sukcesu – powiedział Gustav Johansson, Dyrektor Strategiczny Związku SAS.
Kuehne + Nagel rozwija i wdraża specjalne, dostosowane do przemysłu lotniczego rozwiązania dla producentów, firm leasingowych, linii lotniczych i usługodawców w zakresie produkcji, konserwacji, napraw, obsługi naziemnej oraz w czasie lotu.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.