Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel uruchomił serwis kolejowy między Chinami i Europą

KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje kolejowy transport przesyłek drobnicowych (LCL) między Chinami i Europą. Nowa usługa jest uzupełnieniem istniejącego całokontenerowego transportu kolejowego (FCL) oferowanego dla przesyłek importowych i eksportowych.


KN Eurasia Express łączy Europę, Chiny i Rosję. W ramach transportów FCL z Duisburg, jako głównego centrum obsługi w Europie, Kuehne + Nagel zapewnia własne usługi LCL z terminalu Wuhan w Chinach do Hamburga i Małaszewicz oraz Poznania (Polska).  W sumie operator obsługuje ponad 50 punktów składowych w Chinach, włącznie z kluczowymi miejscami, takimi jak Shengyang, Chongqing, Chengdu i Zhengzhou. Poza importem, usługi obejmują również eksport przesyłek FCL oraz LCL z Europy do Azji. KN Eurasia Express jest przeznaczony  w szczególności dla klientów z branży motoryzacyjnej, nowoczesnych technologii i odzieżowej. Czas przejazdu na trasie Europa – Azja wynosi  14 -18 dni od wysłania przesyłki do terminala docelowego. Korzystając z platformy KN Login, klienci mogą śledzić status ich dostaw. Dodatkowo, Kuehne + Nagel zadbał o zwiększenie bezpieczeństwa przesyłek podczas transportu - ulepszył plomby dla swoich przesyłek kontenerowych w KN Eurasia Express. Monitorowanie danych opartych na GPS dostarcza w czasie rzeczywistym informacji na temat temperatury, wilgotności, ciśnienia, ekspozycji  na promienie świetlne i usytuowania pojemników. Towary wrażliwe na temperaturę mogą być dostarczane w specjalnych kontenerach chłodniczych.
KN Eurasia Express obejmuje swym zasięgiem również kraje na peryferiach Europy. Pierwsze pociągi zostały już pomyślnie wysłane do Turcji. Oprócz tego stworzono plany na własne usługi transportu ładunków drobnicowych LCL między Chinami, a Rosją.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.