Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel pierwszym spedytorem z certyfikatem IATA CEIV Pharma

Kuehne + Nagel poinformował o otrzymaniu pełnej certyfikacji IATA CEIV Pharma dla globalnej usługi KN PharmaChain GxP w zakresie przewozów lotniczych, obejmującej obecnie 86 lokalizacji na wszystkich kontynentach.


Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA)   wprowadziło Standardy CEIV Pharma w 2015 roku. CEIV Pharma ma na celu zapewnienie wysokich standardów i poziomu kompetencji, jak również gotowości operacyjnej i technicznej w obsłudze spedycji lotniczej firm farmaceutycznych. Poprzez szkolenia, kontrolę jakości i kwalifikację, standard IATA CEIV Pharma zapewnia integralność usług dla farmacji i ochrony zdrowia w łańcuchu dostaw frachtu lotniczego, a także ostateczną certyfikację, która pozwala nadawcom towarów na identyfikację zatwierdzonych dostawców.

Niezależna certyfikacja zarówno bieżącej oraz każdej przyszłej rozbudowy sieci KN PharmaChain w ramach programu IATA CEIV Pharma jest zgodna ze strategią Kuehne + Nagel, w której wykorzystuje kontrolę przez podmioty zewnętrzne, aby utrzymać standard GXP na najwyższym poziomie. Świadectwo CEIV Pharma potwierdza jakość i poświadczenia oparte na analizie ryzyka wielokrotnie nagradzanego łańcucha dostaw KN PharmaChain. Unikalne internetowe narzędzie do oceny ryzyka, jest obecnie używane do oceny  linii lotniczych na każdym etapie transportu oraz wszystkich standardowych procedur operacyjnych (SOP)i jest zarządzane przez system zgodny z wymogami branży farmaceutycznej. Podczas procesu transportowego, KN PharmaChain może dodatkowo zapewnić monitorowanie w czasie rzeczywistym i widoczność dzięki zastosowaniu aktywnych czujników transmitowania i proaktywnej interwencji poprzez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni roku. Wszystko jest obsługiwane przez wysoko wykwalifikowany personel oraz dedykowane do działań narzędzia. Zgodność do wymaganego standardu WHO TRS 957 została potwierdzona poprzez rygorystyczne kontrole w lokalizacjach na całym świecie i wobec całej sieci KN PharmaChain.

Przy ponad 170 lokalizacjach z wykorzystaniem każdego rodzaju transportu, Kuehne + Nagel zapewnia jedną z największych na świecie multimodalną sieć połączeń dla sektora farmaceutycznego. Wyspecjalizowane usługi KN PharmaChain umożliwia zróżnicowane rozwiązania dla krytycznych ładunków drobnicowych, w kontrolowanej temperaturze otoczenia w systemie od drzwi do drzwi, spełniając wszystkie wysokie standardy przemysłu farmaceutycznego i medycznego.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.