Dodaj ogłoszenie o pracy


Rhenus restrukturyzuje działalność spedycyjną w Niemczech

Firma Rhenus Freight Logistics sprzedała Grupie Raben obiekt biznesowy w Fellbach. Umowa sprzedaży, która objęła również obiekt w Weilimdorf, została podpisana w lipcu 2016 roku. Przejęcie przez Raben tych lokalizacji, które podlegało weryfikacji przez urząd antymonopolowy, nastąpiło w 1 stycznia 2017 roku. Sprzedaż oznacza koniec działań restrukturyzacyjnych podjętych przez Rhenus w aglomeracji Stuttgartu w odniesieniu do jej działalności spedycyjnej.

- W wyniku działań restrukturyzacyjnych przeprowadzonych z powodzeniem w ubiegłym roku i wynikającej z nich mniejszej ilości zamówień ze strony jednego z głównych klientów, zdecydowaliśmy się sprzedać nasze centra w Fellbach i Weilimdorf. W celu zapewnienia pomyślnej kontynuacji działalności, ważne było dla nas, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla pracowników zatrudnionych tam i dla rozwiniętej współpracy z naszymi klientami - powiedział Thilo Streck, dyrektor zarządzający Rhenus Freight Logistics.
Centrum logistyczne w Fellbach, które znajduje się na północny-wschód od stolicy Baden-Wirtembergii, Stuttgartu, było partnerem w obrębie transeuropejskiej sieci Raben ze względów historycznych. - Ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na krajowe przesyłki towarowe luzem ze strony naszych klientów, logicznym krokiem było prowadzenie rozmów z Grupą Raben - powiedział Thilo Streck. - Międzynarodowe operacje transportowe pomiędzy regionem Stuttgartu i spółkami Rhenus w wielu krajach europejskich, będą w przyszłości bez żadnych przeszkód prowadzone w nowym układzie.

Grupa Rhenus jest dostawcą usług logistycznych, prowadząc swoją działalność na całym świecie, z rocznym obrotem w wysokości 4,6 miliarda euro. Rhenus posiada swoje oddziały w ponad 500 lokalizacjach na całym świecie i zatrudnia ponad 26 000 osób. Oddziały Rhenus - Contract Logistics, Freight Logistics, Port Logistics i Public Transport – zarządzają złożonymi łańcuchami dostaw i świadczą wiele innowacyjnych usług logistycznych.

(źr. Rhenus)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.