Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Partnerem Roku Uniwersytetu Łódzkiego

Dachser  został Partnerem Roku 2016 Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Tytuł ten jest nadawany przez dziekana firmom, które odznaczyły się szczególnym zaangażowaniem we współpracę z wydziałem.- Firma Dachser należy do grona Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 2008 roku i jako aktywny partner bierze czynny udział nie tylko w pracach Rady, ale także organizuje staże dla studentów, wspiera konferencje kół naukowych i inicjatywy podejmowane przez Wydział. Wiedza praktyczna, którą dzieli się z nami Dachser, jest niezwykle wartościowa i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i rozwijana w kolejnych latach - mówi dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

- Współpraca między biznesem i uczelniami wyższymi to wiele korzyści nie do przecenienia dla obu stron i w naszej opinii tego typu partnerstwo powinno być powszechnym standardem. Firmy to ogromne źródło praktycznej wiedzy, która uzupełnia wykształcenie akademickie. Jej transfer może odbywać się na różne sposoby - poprzez konsultację programów nauczania przedmiotowego, bieżącą współpracę przy wydarzeniach naukowych czy staże studenckie. Dachser od lat współpracuje na tych  polach ze szkołami wyższymi, zarówno w Łodzi, jak i w innych ośrodkach akademickich. Studenci dzięki temu kojarzą naszą firmę i postrzegają ją jako atrakcyjnego pracodawcę. Także znaczna część studentów, którzy przychodzą do nas na staż, wiąże się z firmą na dłużej. Partnerstwo z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego jest dla nas źródłem dużej satysfakcji i tym bardziej cieszy docenienie naszych wysiłków przez władze Wydziału – komentuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser.

Wyróżnienie Partner Roku 2016 zostało przyznane firmie Dachser na Gali Absolwentów. Podczas tej uroczystości zostali również uhonorowani najlepsi studenci. Jedną z nagród – za najwyższą średnią na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku Logistyka – ufundował operator.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.