Dodaj ogłoszenie o pracy


Dyrektor generalny Dachsera uhonorownay tytułem „Przedsiębiorca roku”

Bernhard Simon, CEO Dachser, został uhonorowany nagrodą „Przedsiębiorca Roku”, przyznaną w konkursie organizowanym przez EY (Ernst&Young). Szef Dachser znalazł się w gronie laureatów wyróżnionych za przedsiębiorczość, innowacyjność i osobiste zaangażowanie. Nagrodę w kategorii „Firma rodzinna” odebrał w listopadzie w Berlinie.

Nagroda dla firmy rodzinnej została przyznana po raz piąty w 20. edycji konkursu. Statuetkę otrzymują przedsiębiorcy, którzy aktywnie angażują się we wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju, budowę systemu wartości i podejmowanie działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jury konkursu podjęło decyzję o przyznaniu nagrody Bernhardowi Simonowi za przygotowanie zarządzanej przez niego firmy rodzinnej na nadchodzące lata dzięki wzorowemu przywództwu i zasadom sukcesji. W ten sposób, zgodnie z opinią jury, umocnił zdolność Dachser do bycia innowacyjnym i zyskownym przedsiębiorstwem, na przestrzeni lat ustanawiającym wiele standardów w swojej branży. Jednym z przykładów jest wykorzystywanie w firmowych operacjach kodów kreskowych, co położyło podwaliny pod cyfryzację logistyki.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.