Dodaj ogłoszenie o pracy


Dyrektor generalny Dachsera uhonorownay tytułem „Przedsiębiorca roku”

Bernhard Simon, CEO Dachser, został uhonorowany nagrodą „Przedsiębiorca Roku”, przyznaną w konkursie organizowanym przez EY (Ernst&Young). Szef Dachser znalazł się w gronie laureatów wyróżnionych za przedsiębiorczość, innowacyjność i osobiste zaangażowanie. Nagrodę w kategorii „Firma rodzinna” odebrał w listopadzie w Berlinie.

Nagroda dla firmy rodzinnej została przyznana po raz piąty w 20. edycji konkursu. Statuetkę otrzymują przedsiębiorcy, którzy aktywnie angażują się we wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju, budowę systemu wartości i podejmowanie działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jury konkursu podjęło decyzję o przyznaniu nagrody Bernhardowi Simonowi za przygotowanie zarządzanej przez niego firmy rodzinnej na nadchodzące lata dzięki wzorowemu przywództwu i zasadom sukcesji. W ten sposób, zgodnie z opinią jury, umocnił zdolność Dachser do bycia innowacyjnym i zyskownym przedsiębiorstwem, na przestrzeni lat ustanawiającym wiele standardów w swojej branży. Jednym z przykładów jest wykorzystywanie w firmowych operacjach kodów kreskowych, co położyło podwaliny pod cyfryzację logistyki.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.