Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel partnerem logistycznym Michelin w Polsce

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę z Michelin, jednym z trzech największych producentów opon na świecie, w ramach której będzie zarządzać operacjami magazynowymi w Polsce.  Jest to pierwszy nowy biznes w ramach globalnej umowy ramowej dotyczącej logistyki kontraktowej, którą niedawno podpisała Grupa Kuehne + Nagel z Michelin.

W ramach lokalnej umowy, Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za zarządzanie magazynem firmy Michelin w Polsce. Operacje rozpoczną się 16 listopada 2016 roku w Centrum Logistycznym Michelin zlokalizowanym pod Warszawą. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za utrzymanie obiektów, działania administracyjnie oraz usługi przeładunku. Prace będą obejmować czynności od otrzymania produktu Michelin od producenta, przez kontrolę jakości, zarządzanie zapasami aż do ostatecznej kompletacji zamówienia. Obiekt będzie działać jako Centrum Dystrybucji, dostarczając produkty do klientów Michelin w Polsce i w innych krajach. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za wdrożenie nowego systemu zarządzania magazynem dostarczonego przez Michelin.

- Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Dlatego bardzo cenimy zaufanie jakim Michelin obdarzyło Kuehne + Nagel. Nowy projekt outsourcingu potwierdza nasze zdolności do zapewnienia wysoce specjalistycznych i branżowych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. To dodatkowo sprzyja globalnemu partnerstwu z Michelin - skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.
Spoglądając wstecz na blisko 10-letnie partnerstwo Michelin z Kuehne + Nagel, ta strategiczna współpraca została teraz sformalizowana na podstawie globalnej umowy ramowej dla usług logistyki kontraktowej na całym świecie. Kuehne + Nagel zarządza także magazynami Michelin w USA, Meksyku i Tajlandii.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.