Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel partnerem logistycznym Michelin w Polsce

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę z Michelin, jednym z trzech największych producentów opon na świecie, w ramach której będzie zarządzać operacjami magazynowymi w Polsce.  Jest to pierwszy nowy biznes w ramach globalnej umowy ramowej dotyczącej logistyki kontraktowej, którą niedawno podpisała Grupa Kuehne + Nagel z Michelin.

W ramach lokalnej umowy, Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za zarządzanie magazynem firmy Michelin w Polsce. Operacje rozpoczną się 16 listopada 2016 roku w Centrum Logistycznym Michelin zlokalizowanym pod Warszawą. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za utrzymanie obiektów, działania administracyjnie oraz usługi przeładunku. Prace będą obejmować czynności od otrzymania produktu Michelin od producenta, przez kontrolę jakości, zarządzanie zapasami aż do ostatecznej kompletacji zamówienia. Obiekt będzie działać jako Centrum Dystrybucji, dostarczając produkty do klientów Michelin w Polsce i w innych krajach. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za wdrożenie nowego systemu zarządzania magazynem dostarczonego przez Michelin.

- Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Dlatego bardzo cenimy zaufanie jakim Michelin obdarzyło Kuehne + Nagel. Nowy projekt outsourcingu potwierdza nasze zdolności do zapewnienia wysoce specjalistycznych i branżowych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. To dodatkowo sprzyja globalnemu partnerstwu z Michelin - skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.
Spoglądając wstecz na blisko 10-letnie partnerstwo Michelin z Kuehne + Nagel, ta strategiczna współpraca została teraz sformalizowana na podstawie globalnej umowy ramowej dla usług logistyki kontraktowej na całym świecie. Kuehne + Nagel zarządza także magazynami Michelin w USA, Meksyku i Tajlandii.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.