Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otworzył nowe oddziały w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju

Dachser otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Rozwój usług w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa i odpowiedzią na rosnący popyt eksportu z tych rynków.

Oddział w Hanoi Dachser ma być wsparciem dla istniejącego już biura w największym mieście kraju, Ho Chi Minh, głównie w zakresie transportu lotniczego i morskiego (przesyłki pełnokontenerowe i drobnicowe) do Europy, Azji Środkowej i USA, a także usługi magazynowe i dodatkowe. W Hongkongu zaś Dachser przeniósł się do nowej siedziby, zlokalizowanej w dzielnicy Tsuen Wan w regionie Nowe Terytoria, łącząc zespoły zarządzające frachtem lotniczym, morskim oraz logistyką w jednym miejscu.
Dotychczas użytkowany magazyn tranzytowy w Tsuen Wan będzie wciąż obsługiwać transport lotniczy, zaś oddział w Tsing Yi będzie odpowiadać za obszar logistyki kontraktowej.

W Indiach zespół Dachser również przeniósł się do nowego biura regionalnego, usytuowanego w tętniącym życiem centrum biznesowym Bombaju - Sakinaka. Położenie w wiodącej dzielnicy handlowej w mieście zapewnia dogodny dostęp do publicznych środków transportu i międzynarodowego lotniska Chatrapati Shivaji – największego portu lotniczego w Indiach. Ułatwia to kontakt z klientami,  jak też niesie za sobą korzyści wewnątrz organizacji - pracownicy różnych działów mogą się odtąd bardziej efektywnie komunikować między sobą, pod jednym dachem pracuje tu teraz bowiem zespół stu osób odpowiedzialnych m.in. za fracht lotniczy i morski, a także za obsługę celną.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.