Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otworzył nowe oddziały w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju

Dachser otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Rozwój usług w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa i odpowiedzią na rosnący popyt eksportu z tych rynków.

Oddział w Hanoi Dachser ma być wsparciem dla istniejącego już biura w największym mieście kraju, Ho Chi Minh, głównie w zakresie transportu lotniczego i morskiego (przesyłki pełnokontenerowe i drobnicowe) do Europy, Azji Środkowej i USA, a także usługi magazynowe i dodatkowe. W Hongkongu zaś Dachser przeniósł się do nowej siedziby, zlokalizowanej w dzielnicy Tsuen Wan w regionie Nowe Terytoria, łącząc zespoły zarządzające frachtem lotniczym, morskim oraz logistyką w jednym miejscu.
Dotychczas użytkowany magazyn tranzytowy w Tsuen Wan będzie wciąż obsługiwać transport lotniczy, zaś oddział w Tsing Yi będzie odpowiadać za obszar logistyki kontraktowej.

W Indiach zespół Dachser również przeniósł się do nowego biura regionalnego, usytuowanego w tętniącym życiem centrum biznesowym Bombaju - Sakinaka. Położenie w wiodącej dzielnicy handlowej w mieście zapewnia dogodny dostęp do publicznych środków transportu i międzynarodowego lotniska Chatrapati Shivaji – największego portu lotniczego w Indiach. Ułatwia to kontakt z klientami,  jak też niesie za sobą korzyści wewnątrz organizacji - pracownicy różnych działów mogą się odtąd bardziej efektywnie komunikować między sobą, pod jednym dachem pracuje tu teraz bowiem zespół stu osób odpowiedzialnych m.in. za fracht lotniczy i morski, a także za obsługę celną.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.