Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozszerza współpracę z BMW

Kuehne + Nagel będzie zarządzać kolejnym, nowym centrum dystrybucyjnym BMW. Operator zajmuje się złożonym łańcuchem dostaw części zamiennych całej Grupy BMW. Kuehne + Nagel odpowiada za obsługę logistyczną części zamiennych Grupy BMW już ponad dziesięć lat.


Grupa BMW otworzyła w październiku nowe centrum dystrybucyjne w Wallersdorf, w Niemczech, które stanowi część Centralnego Centrum Dystrybucyji Grupy BMW (CDC), w skład którego wchodzą: centrum dystrybucji i magazyn w Wallersdorf, Centrum Dynamiki” w Dingolfing oraz magazyn części zamiennych w Bruckberg. To właśnie tym ostatnim z wymienionych magazynów (o powierzchni 35 tys. mkw.) będzie zarządzać Kuehne + Nagel, który zatrudnia tam około 450 osób. Codziennie, magazyn ten obsłuży ponad 215 tys. paczek z częściami zamiennymi. Rozpoczęcie pracy w nowym obiekcie zaplanowano na grudzień 2016 r.  
Z Centralnego Centrum Dystrybucji, Grupa BMW wysyła towary na regionalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a te z kolei zaopatrują lokalne warsztaty naprawcze. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za następujące etapy: przyjmowanie i wydawanie towaru, pakowanie, administrowanie materiałami do pakowania i pustymi opakowaniami, załadunek i wysyłkę towarów do wszystkich magazynów terenowych, warsztatów zewnętrznych i oddziałów w sieci połączeń CDC.

- Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Oferujemy naszym klientom rozwiązania branżowe dopasowane do ich wymagań, a nasza oferta obejmuje cały łańcuch dostaw. Jesteśmy zadowoleni, że możemy w nowym miejscu wspierać w zakresie logistyki części zamiennych naszego długoletniego klienta jakim jest Grupa BMW” – skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.