Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozszerza współpracę z BMW

Kuehne + Nagel będzie zarządzać kolejnym, nowym centrum dystrybucyjnym BMW. Operator zajmuje się złożonym łańcuchem dostaw części zamiennych całej Grupy BMW. Kuehne + Nagel odpowiada za obsługę logistyczną części zamiennych Grupy BMW już ponad dziesięć lat.


Grupa BMW otworzyła w październiku nowe centrum dystrybucyjne w Wallersdorf, w Niemczech, które stanowi część Centralnego Centrum Dystrybucyji Grupy BMW (CDC), w skład którego wchodzą: centrum dystrybucji i magazyn w Wallersdorf, Centrum Dynamiki” w Dingolfing oraz magazyn części zamiennych w Bruckberg. To właśnie tym ostatnim z wymienionych magazynów (o powierzchni 35 tys. mkw.) będzie zarządzać Kuehne + Nagel, który zatrudnia tam około 450 osób. Codziennie, magazyn ten obsłuży ponad 215 tys. paczek z częściami zamiennymi. Rozpoczęcie pracy w nowym obiekcie zaplanowano na grudzień 2016 r.  
Z Centralnego Centrum Dystrybucji, Grupa BMW wysyła towary na regionalne centra dystrybucyjne na całym świecie, a te z kolei zaopatrują lokalne warsztaty naprawcze. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za następujące etapy: przyjmowanie i wydawanie towaru, pakowanie, administrowanie materiałami do pakowania i pustymi opakowaniami, załadunek i wysyłkę towarów do wszystkich magazynów terenowych, warsztatów zewnętrznych i oddziałów w sieci połączeń CDC.

- Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Oferujemy naszym klientom rozwiązania branżowe dopasowane do ich wymagań, a nasza oferta obejmuje cały łańcuch dostaw. Jesteśmy zadowoleni, że możemy w nowym miejscu wspierać w zakresie logistyki części zamiennych naszego długoletniego klienta jakim jest Grupa BMW” – skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.