Dodaj ogłoszenie o pracy


Wyższa Szkoła Logistyki zainaugurowała nowy rok akademicki

W ubiegłą sobotę - 1 października, kolejny rok akademicki rozpoczęli studenci Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do nauki przystąpiło prawie 1000 osób. Inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się uroczystym przemówieniem Rektora Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr. hab. Andrzeja Korzeniowskiego. Młodym adeptom logistyki życzył powodzenia na edukacyjnej ścieżce, owocnego wykorzystania okresu spędzonego na uczelni oraz satysfakcji płynącej z poszerzania horyzontów. Zapewnił, że uczelnia dołoży wszelkich starań, aby pod okiem wybitnych specjalistów młodzi logistycy mogli rozwinąć skrzydła, zdobywać nowe kompetencje, wiedzę i doświadczenie.  

Jak co roku podczas uroczystości w szczególny sposób docenione zostały osoby oraz przedsiębiorstwa, których zaangażowanie i wkład w kształcenie młodych ludzi przekładają się na dynamiczny rozwój Wyższej Szkoły Logistyki. To dzięki ich wsparciu pierwsza uczelnia logistyczna w Polsce kształci praktycznie i interdyscyplinarnie. Medale „Za zasługi dla rozwoju WSL” z rąk Rektora otrzymali: dr inż. Stanisław Krzyżaniak, doc. dr Ireneusz Wrociński, przedsiębiorstwo TimoCom Soft - und Hardware GmbH oraz Imperial Logistics.
Za osiągnięcia w pracy naukowej oraz za owocne działania na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Logistyki nagrody otrzymali pracownicy uczelni. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: dr Ryszard Orliński, dr inż. Michał Adamczak, mgr Anna Cyplik, mgr Katarzyna Krupczyńska-Wysocka oraz mgr Mateusz Hoppe.
Inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Logistyki uświetnił wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. zw. dr. hab. Jarosława Witkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prelekcja dotycząca logistyki firm japońskich w Europie zrobiła wrażenie zarówno na studentach, jak i na zaproszonych gościach.
- Cieszymy się, że kolejne pokolenie adeptów logistyki postanowiło poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności w murach naszej uczelni. Dziś jeszcze z pewną nieśmiałością rozglądają się po budynku szkoły i biorą udział w pierwszych zajęciach dydaktycznych. Za kilkanaście lat wielu z nich ponownie weźmie udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego zajmując honorowe miejsca wśród prezesów i dyrektorów firm, którzy aktywnie współpracują z Wyższą Szkołą Logistyki – powiedział po uroczystości Wojciech Zalewski, wicekanclerz WSL.  
Inaugurację Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Logistyki swoją obecnością zaszczyciło wiele ważnych osobistości świata nauki i biznesu: prezesi i dyrektorzy najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, władze innych poznańskich uczelni, pracownicy Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia najważniejsi byli jednak studenci – w roku akademickim 2016/2017 blisko 1000 osób dołączyło do braci studenckiej WSL. Uroczysta Inauguracja to symboliczne otwarcie nowego etapu w ich życiu.

(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.