Dodaj ogłoszenie o pracy


Geis PL w Prologis Park Stryków

Prologis poinformował o podpisaniu umowy na budowę obiektu typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni 11 740 metrów kwadratowych z niemieckim operatorem logistycznym - firmą Geis PL w Prologis Park Stryków. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na czwarty kwartał 2016 roku.

Obiekt typu cross-dock wyposażony będzie w dużą liczbę bram wjazdowych po obu stronach budynku. Na życzenie firmy Geis zostanie również zwiększona zarówno powierzchnia parkingów jak i powierzchnia przeładunkowa. Z kolei zaplecze biurowe będzie zbudowane w postaci zewnętrznego bloku.
- Do realizacji naszego nowego projektu potrzebowaliśmy wiarygodnego i sprawdzonego partnera. Wybraliśmy  Prologis ze względu na naszą długoletnią, dobrą współpracę w Czechach, gdzie mamy swój magazyn na terenie Prologis Park Ostrava – powiedział Michal Martinovic, managing director na Europie Środkowo-Wschodniej Geis Group. - Nie bez znaczenia była również świetna lokalizacja Parku w Strykowie z dostępem do autostrad A1 i A2 oraz fakt, że Prologis posiadał przygotowany pod inwestycję grunt, co umożliwiło bardzo sprawne rozpoczęcie prac.
- Przy realizacji projektów typu BTS kluczem do sukcesu jest zrozumienie potrzeb partnera biznesowego.
Nasz dedykowany zespół projektowy szczegółowo zapoznał się z procesami operacyjnymi klienta i zaproponował takie rozwiązania od strony konstrukcyjnej, które zapewnią ich optymalizację – powiedziała Ewa Zawadzka vice president, head of land & development Prologis na Polskę.

Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa). Infrastruktura drogowa zapewnia doskonałe połączenie z aglomeracją łódzką i z całym krajem. Park docelowo zajmie 115 500 metrów kwadratowych.

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona  metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2016 r.).  

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.