Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyka DB Schenker na Igrzyskach Olimpijskich w Rio

Specjaliści DB Schenker byli dostawcą rozwiązań logistycznych na czas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich dla drużyn z różnych krajów: zespołów Austrii, Norwegii, Portugalii i Szwajcarii, zaś Schenker Deutschland AG po raz kolejny został oficjalnym partnerem niemieckiej drużyny olimpijskiej, a także wyłącznym dostawcą usług logistycznych dla „Domu Niemieckiego” w Rio.

DB Schenker wysłał do Rio m.in. wyposażenie wioski olimpijskiej oraz niemieckiej drużyny narodowej, łącznie 1030 TEU. Odziały firmy z wielu innych krajów również uczestniczyły w przygotowaniach tamtejszych zespołów. - Mało kto zdaje sobie sprawę w jakim stopniu kompleksowa obsługa logistyczna stoi za Igrzyskami. Aby wyposażyć wioskę olimpijską wysłaliśmy prawie 1,3 miliona oddzielnych elementów - mówi Jochen Thewes, prezes Schenker AG.

Zakres wykonanych prac uwzględniał również przesyłki lotnicze oraz formalności celne, które stanowią nie lada wyzwanie. Dla niemieckiej delegacji wysłano do Rio około 500 sztuk bagażu. DB Schenker wysłał sześć 40-stopowych kontenerów, w których znajdowały się żaglówki i akcesoria, wyposażenie medyczne i treningowe oraz materiały biurowe. Kolejne 60 ton ładunku we frachcie lotniczym to sportowe wyposażenie dla wioślarzy i kajakarzy, materiały treningowe oraz stroje drużynowe. DB Schenker objął całkowitą kontrolę nad logistyką „Domu Niemieckiego” w trakcie Igrzysk w Rio. Oznacza to, że firma odpowiadała za dostarczenie wszelkich niezbędnych towarów, poczynając od kabli zasilających i krzeseł barowych aż po wino i szampana. Ciekawostką jest to, że DB Schenker do Rio dsotarczył np. części do zmontowania linii produkcyjnej do pieczenia chleba, aby sportowcy zawsze mieli do dyspozycji świeże bułeczki.
 
Jako oficjalni partnerzy logistyczni zespołów Austrii, Norwegii, Portugalii i Szwajcarii, oddziały DB Schenker w tych krajach również zadbały o to, aby wyposażenie ich sportowców dotarło do Rio na czas. Pracownicy DB Schenker z Chin, Japonii i Południowej Korei odpowiadali za transport sprzętu telewizyjnego, a ich koledzy z Singapuru zajęli się dostarczeniem łodzi i wyposażenia dla zespołu żeglarskiego. Do końca czerwca operator przetransportował do wioski olimpijskiej około 940 TEU ładunków zawierających meble, które w większości pochodziły z Azji. Materiały do ceremonii otwarcia i zamknięcia na stadionie Maracana zostały dostarczone z Włoch, Niemiec, Kanady oraz Australii.

Igrzyska dobiegły końca, ale dla ekspertów DB Schenker to jeszcze nie finał. Będą oni kontynuowali swoją pracę również po zakończeniu Igrzysk. Większość towarów musi wrócić tam, skąd przyjechały lub zostaną wysłane na kolejne sportowe wydarzenie.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.