Dodaj ogłoszenie o pracy


7R Logistic podsumowało obsługę logistyczną ŚDM

Centrum Logistyczne Kraków-Kokotów-Brzegi, należące do firmy 7R Logistic, było głównym zapleczem magazynowym podczas ŚDM. Blisko 0,5 mln modlitewników i 1,4 mln przewodników w 10 językach świata, 5,5 mln butelek wody mineralnej to tylko niektóre z towarów przechowywanych w magazynie. Łącznie w Centrum Logistycznym Kraków-Kokotów-Brzegi składowano ponad 27 mln asortymentu przeznaczonego na potrzeby ŚDM.

- Całość przygotowań do ŚDM rozpoczęła się już w zeszłym roku jeszcze przed oddaniem magazynu w Kokotowie do użytku. Podczas wydarzenia byliśmy odpowiedzialni za przyjmowanie towarów, ich składowanie oraz późniejsze wydawanie - mówi Grzegorz Mucha, dyrektor logistyczny 7R Solution – Ostatni tydzień przed wizytą Papieża i pielgrzymów był dla nas generalnym sprawdzianem. Mogę podsumować całość jako udaną operację logistyczną – w ciągu 4 dni na terenie Brzegów powstało aż 2,5 milionowe miasto z pełnymi udogodnieniami, a w Centrum Logistycznym Kraków-Kokotów-Brzegi składowano ponad 27 mln towarów – dodaje.
Centrum Logistyczne Kraków-Kokotów-Brzegi o łącznej powierzchni 13,25 tys. mkw. powstało na 9-hektarowej działce należącej do 7R Logistic, wchodzącej w skład Wielickiej Stefy Aktywności Gospodarczej. Jest to pierwsza inwestycja 7R Logistic na terenie Kokotowa. Znajduje się w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej obwodnicy Krakowa.
- Obsługa Światowych Dni Młodzieży w zakresie logistyki magazynowej była dużym wyzwaniem. Konieczna była koordynacja przepływu towarów i informacji, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, nadzór wolontariuszy. Był to proces długotrwały i praca wykonywana 24h na dobę - mówi Tomasz Lubowiecki, prezes Zarządu 7R Logistic S.A.

(źr. 7R Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.