Dodaj ogłoszenie o pracy


Zysk brutto wzrósł o 8 proc., a dochody o 9 proc. – to wyniki Kuehne + Nagel za I półrocze 2016

Grupa Kuehne + Nagel podsumowała wynika za I półrocze 2016 r. Firmie udało się zwiększyć zysk brutto o 8 procent, do wysokości 3,257 mln CHF, podczas gdy obroty netto nieznacznie spadły. Zyski w tym okresie wzrosły o 9 procent do 356 milionów CHF w porównaniu do ubiegłego roku.
- Pierwsza połowa 2016 roku została ukształtowana przez różne regionalne trendy rozwoju gospodarczego. Handel światowy nie wykazuje tendencji wzrostowych. Nasza strategia, aby skupić się na rozwoju i zdobywaniu udziałów na rynku poprzez oferowanie rozwiązań branżowych, po raz kolejny doprowadziła do wzrostu wolumenów oraz wyników – komentuje dr Detlef Trefzger, CEO Kuehne + Nagel International AG.

Spedycja morska
W spedycji morskiej, Kuehne + Nagel nadal odnotowuje wzrost i, po raz pierwszy przetransportował ponad milion TEU w ciągu kwartału. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku, Grupa zwiększyła przepływ wolumenowy kontenerów o 5,8 proc. Wzrost ten, znacznie powyżej średniej rynkowej, był przede wszystkim wynikiem zwiększenia przepływu towarów w działalności eksportowej z Azji do Europy i USA. W biznesie transportowym w kontenerach chłodniczych i ładunkach drobnicy morskiej firma zanotowała również dobre wyniki.  Marża zysku operacyjnego do zysku brutto poprawiła się z 30,8 procent w pierwszej połowie 2015 roku do 31,3 procent, a EBIT o 8,3 procent do 221 milionów CHF.

Spedycja lotnicza
Na światowym rynku transportu lotniczego malejący popyt i nadmiar potencjału znacząco wpłynęły na marże. W tym wymagającym środowisku, Grupie Kuehne + Nagel udało się zwiększyć tonaż o 2,9 procent w drugim kwartale 2016 roku. Spowodowane to było głównie rozbudową usług specjalistycznych dla klienta i rozwiązań branżowych. Silny biznes eksportowy z Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki również przyczynił się do tego rozwoju. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku, firma zwiększyła tonaż o 1,3 procent. Zrównoważona rentowność znajduje odzwierciedlenie  w marży zysku operacyjnego do zysku brutto, która, osiągając poziom 30,8 procent, była nieco wyższa od ubiegłorocznego poziomu. EBIT poprawił się o 8,1 procent do 147 mln CHF.

Spedycja drogowa
Znaczny wzrost obrotów netto i zysku brutto został osiągnięty w spedycji drogowej w drugim kwartale 2016 roku. W pełni zintegrowana Grupa ReTrans w USA i europejski biznes znacznie przyczyniły się do pozytywnego działania. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy poprzedniego roku obroty netto poprawiły się o 22,6 proc., a zysk brutto o 12,6 proc. EBIT wzrósł z 14 mln CHF do 17 mln CHF.

Logistyka kontraktowa
Pomyślne wdrożenie nowych biznesów przyśpieszyło w drugim kwartale 2016 roku. W rezultacie zysk brutto wzrósł w tym okresie o 9,7 procent w porównaniu z 5,1 procent w pierwszym kwartale 2016. W porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy poprzedniego roku, wzrost obrotów netto wyniósł 6,9 procent i tym samym przewyższył wzrost rozwoju rynku. Zysk brutto poprawił się o 7,4 procent w porównaniu do poprzedniego roku, a EBIT z 56 CHF do 70 mln CHF.

(źr. Kuehne + Nagel)


 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.