Dodaj ogłoszenie o pracy


Spedimex pracuje na InterLAN SPEED

Firma Spedimex w związku z rozwojem sieci dystrybucji inwestuje w systemy IT, właśnie wdrożył system InterLan Speed.
Przedsiębiorstwo realizuje w ciągu roku kilkadziesiąt projektów logistycznych, które niejednokrotnie wymagają indywidualnego podejścia.


Wyboru systemu informatycznego dla przedsiębiorstwa nie można przyrównać do zakupu zwykłego produktu. Ta decyzja w mniejszym lub większym stopniu uzależnia na wiele lat od dostawcy IT. Spedimex zdecydował się na wdrożenie systemu informatycznego firmy interLAN.

 

- Wraz z naszymi klientami przygotowaliśmy szczegółową listę ich wymagań i po kilku spotkaniach z dostawcami rozwiązań IT zdecydowaliśmy się na InterLAN SPEED – mówi Łukasz Spychalski, menedżer Departamentu Rozwoju i Wdrożeń oraz kierownik projektu wdrożenia nowego TMS w Spedimex. - O wyborze firmy interLAN zdecydował fakt, że była w stanie pokazać „na żywym programie” gotowe funkcjonalności działające w praktyce.
Decyzja o wyborze dostawcy systemu TMS zapadła już pod koniec 2010 r., co spowodowało, że terminy uruchomienia były bardzo napięte – nie przekraczały 3 miesięcy. Modelowanie systemu i testy akceptacji zostały przeprowadzone w marcu 2011 r.

 

Wtedy też został uzgodniony ostateczny plan wdrożenia produkcyjnego, uwzględniający sezonowość w działalności firmy Spedimex. Moment startu pracy w systemie zawsze obarczony jest pewnym ryzykiem, związanym z wystąpieniem nieprzewidzianych zdarzeń. Jednak bardzo dobra współpraca pomiędzy obiema stronami wpłynęła na sprawną realizację projektu wdrożeniowego.
(źr. InterLan)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.