Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics stawia na rozwój usług w Lublinie i Bydgoszczy

Rohlig Suus Logistics zmienił lokalizację oddziałów w Bydgoszczy i Lublinie. Firma rozszerzyła zakres działalności o logistykę kontraktową w nowoczesnych obiektach magazynowych klasy A+, należących do Panattoni Europe, na powierzchni 3 tys. mkw. w Bydgoszczy oraz 2 tys. mkw. w Lublinie.

Nowe magazyny są połączeniem terminala przeładunkowego przesyłek drobnicowych i magazynu wysokiego składowania. Firma oferuje klientom obydwu regionów szansę współpracy w ramach dystrybucji krajowej i transportu międzynarodowego, świadcząc usługi składowania, kompletacji, przeładunków, czy obsługi kanału e-commerce. Nowe powierzchnie przystosowano również do magazynowania szerokiej gamy produktów, w tym artykułów spożywczych czy materiałów budowlanych. W obiektach zastosowano ekologiczne rozwiązania, m.in. zainstalowano oświetlenie LED, obniżające zużycie energii i ograniczające generowanie odpadów, wyposażono je także w nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie do ładowania elektrycznych wózków widłowych. Oświetlenie LED zastosowano również w części biurowej obu obiektów.
- Zależało nam, aby nowe centra logistyczne były przyjazne zarówno dla naszych pracowników jak i środowiska. Zastosowanie tzw. świetlików dachowych, optymalnie rozmieszczonych w strefach przeładunkowych zapewnia wysoką oszczędność energii oraz umożliwia lepsze doświetlenie magazynu i terminala, co jest szczególnie ważne przy obiekcie pracującym 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto daje pracownikom naturalne światło, które poprawia komfort ich codziennej pracy. – wskazuje Anna Galas, Dyrektor ds. rozwoju logistyki kontraktowej w Rohlig Suus Logistics.

Firma szczególnie dba o estetykę zarówno obiektów biurowych jak i magazynowych, aby tworzyły przyjazną atmosfere miejsca pracy. Dotychczasowe punkty w obu miastach nie spełniały wymagań operatora w tym zakresie, dlatego zdecydowała się ona na przeprowadzenie zmian, które będą miały kluczowy wpływ na postrzeganie przedsiębiorstwa przez klientów we wskazanych regionach, a także na jego atrakcyjność jako solidnego pracodawcy.
Wybór lokalizacji również nie był przypadkowy. - Zainwestowaliśmy w serwis logistyki kontraktowej na terenie Lublina i rozszerzyliśmy nasze działania na obszarze Bydgoszczy, ponieważ zauważyliśmy zainteresowanie lokalnych firm usługami świadczonymi przez profesjonalnego i elastycznego operatora logistycznego. Oferujemy klientom tych dwóch regionów szansę współpracy, w nowoczesnej infrastrukturze magazynowej w ramach dystrybucji krajowej i transportu międzynarodowego, świadcząc usługi składowania, kompletacji, przeładunków, czy obsługi kanału e-commerce – wyjaśnia Anna Galas.

(źr. Rohlig Suus Logistics / red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.