Dodaj ogłoszenie o pracy


Allegro w Prologis Park Błonie

Prologis podpisał umowę najmu 21 950 mkw. w Prologis Park Błonie z Grupą Allegro, polską spółką z branży nowych mediów, właścicielem największej platformy handlu elektronicznego w Polsce. Transakcja obejmuje 13,1 tys. mkw. i dodatkowe 8,85 tys. mkw. powierzchni dystrybucyjnej, która zostanie zajęta w 2017 roku.

To już trzecia umowa podpisana przez Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej z firmą z branży e-commerce w ostatnim kwartale. - W Allegro nieustannie szukamy nowych rozwiązań zarówno dla naszych klientów jak i dla naszego biznesu. Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Prologis Park Błonie dobrze wpisuje się w nasze potrzeby. Ma również dogodną lokalizację, a to ma znaczenie dla dostępności pracowników - powiedział Adam Pawelczak, suply chain director w Allegro.
- Nasze obserwacje potwierdzają, że trwa logistyczny boom w segmencie polskiego handlu elektronicznego. Prognozujemy, że do roku 2020 umowy najmu z firmami obsługującymi e-commerce mogą sięgnąć nawet 700 tys. metrów kwadratowych - powiedział Zbigniew Smyczyński, leasing manager, Prologis w Polsce. - Cieszymy się, że Allegro na lokalizację swojego magazynu wybrało nasz park w Błoniu. Logistyczne parki podmiejskie stają się coraz bardziej atrakcyjnymi lokalizacjami dla firm z tej branży, ze względu na dostępność kadr, atrakcyjne koszty pracy oraz relatywnie niskie koszty wynajmu nieruchomości. Prologis Park w Błoniu spełnia wszystkie potrzeby tego sektora.
Prologis Park Błonie to nowoczesne centrum dystrybucyjne składające się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 152 tys. mwk. Zlokalizowany jest w odległości 25 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, niedaleko drogi E30/DK92, łączącej Europę Zachodnią i Wschodnią oraz autostrady A2 łączącej Warszawę z Berlinem. To czyni go szczególnie atrakcyjnym dla firm prowadzących dystrybucję na skalę zarówno ogólnoeuropejską, jak i regionalną.
Portfolio Prologis w czterech krajach w CEE wynosi 4,3 miliona  mkw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2016 r.).  

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.