Dodaj ogłoszenie o pracy


Medal Europejski po raz drugi dla paczkomatów InPost!

Business Centre Club po raz drugi wyróżnił Grupę Integer.pl Medalem Europejskim za sieć Paczkomatów InPost. Organizatorzy konkursu: Business Centre Club (BCC), Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny docenili europejską jakość usług oferowanych przez InPost z wykorzystaniem – drugiej co do wielkości na świecie – sieci Paczkomatów.

 

Pierwszy Medal Europejski spółka zdobyła w 2008 roku za wysokie standardy usług pocztowych, świadczonych na częściowo tylko zliberalizowanym rynku. Innowacyjność urządzeń, a także wysoka dynamika sprzedaży – która na koniec I półrocza 2011 roku wynosiła 114proc. - zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Fenomenem Paczkomatów InPost jest ich niezwykła funkcjonalność. Urządzenia gwarantują odbiór przesyłki w zaledwie 17 sekund, w drodze do pracy czy domu, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnej - wybranej przez klienta - lokalizacji. Atutem usługi jest także nieosiągalna dotąd na rynku terminowość doręczeń – aż 98proc. paczek można odebrać z Paczkomatu InPost już dzień po nadaniu.

 

Jeszcze w 2011 roku i na początku 2012 roku z Paczkomatów InPost korzystać będą mogli mieszkańcy Estonii, Rosji, Hiszpanii, Cypru, Arabii Saudyjskiej oraz Chile. W ciągu czterech lat w co najmniej 20 europejskich krajach stanie 16 tysięcy tych urządzeń. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 350 mln euro. Ponadto, do końca 2011 roku Grupa Integer.pl planuje zwiększyć do 600 liczbę paczkomatów w Polsce.
(źr. Grupa Integer.pl)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.