Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozwija oddziały spedycji lotniczej w Polsce

Kuehne + Nagel otworzył nowy, czwarty już, oddział spedycji lotniczej w Polsce. Oprócz biura, w nowej lokalizacji – Wysogotowo (k/ Poznania) - znajduje się 1000 mkw. powierzchni magazynowej do przechowywania ładunków w temperaturze kontrolowanej. Dzięki temu firma wzmocniła swoje logistyczne możliwości dla klientów z sektora farmaceutycznego.

Magazyn w Wysogotowie, zlokalizowany niedaleko międzynarodowego lotniska w Poznaniu, oferuje kompleksową obsługę przesyłek w transporcie lotniczym dla importu, eksportu i tranzytu towarów, a także odprawę celną i skanowanie przesyłek – wszystko w warunkach temperatury kontrolowanej. Nowy oddział jest częścią realizacji regionalnego planu rozwoju usług w zakresie KN Pharma Chain, ukierunkowanego na magazynowanie, transport i zarządzanie towarami, wymagającymi kontrolowanej temperatury w całym łańcuchu dostawy.
- Otwarty oddział w Wysogotowie jest czwartym w tym roku, nowym oddziałem Kuehne + Nagel w Polsce. Podkreśla to  szybki i gwałtowny rozwój firmy w Polsce – powiedział Ingo Goldhammer, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce. - Wysogotowo jest krokiem milowym dla przyszłego rozwoju sieci KN Pharma Chain, z którego skorzystają nasi lokalni i międzynarodowi klienci z branży farmaceutycznej.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.