Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser operatorem logistycznym części zamiennych do Harleya-Davidsona

Dachser, wspiera logistycznie zaopatrzenie firmy Custom Chrome Europe, dostawcy części aftermarket oraz akcesoriów do motocykli Harley-Davidson. W ramach dedykowanych rozwiązań Dachser odbiera 25 tys. różnych komponentów od 140 dostawców Harleya w Stanach Zjednoczonych i przewozi je drogą morską do Europy.

Harley-Davidson to nie tylko legendarne motocykle, ale także stylowe elementy podwozia, akcesoria do podrasowania kół i niekonwencjonalne ubrania motocyklistów. Harleyowiec to indywidualista, który nie zadowoli się gotową maszyną prosto ze sklepu, bowiem woli go odpowiednio zmodyfikować, aż powstanie motocykl z jego snów. Części dostępne są u niemieckiego hurtownika Custom Chrome Europe – europejskiego lidera rynku części aftermarket do motocykli Harley-Davidson i typu custom - który spełnia marzenia motocyklistów od 1984 roku. W swojej ofercie posiada ponad 30 tys. pozycji, które wymienione są w pięciu językach w ważącym prawie pięć kilogramów katalogu.

Dachser od  roku obsługuje działalność Custom Chrome Europe w Stanach Zjednoczonych, organizując dostawy części zamiennych dla europejskich motocyklistów Harleya-Davidsona. Klient już na wstępnie postawił wysokie wymagania wobec operatora: wszystkie procesy musiały być jasno określone i przejrzyste, obsługa 140 dostawców kompleksowa i uproszczona, a koszty utrzymane na rozsądnym poziomie. - Model logistyczny jest niestandardowy, tam samo jak nasze motocykle. Żaden z operatorów logistycznych nie był w stanie zaoferować nam podobnego rozwiązania – komentuje Günther Müller, dyrektor ds. zakupów w Custom Chrome Europe.

Logistyka zaopatrzenia zaprojektowana na potrzeby Custom Chrome Europe, korzysta z centralnego punktu koordynacyjnego, który pozwala na bieżąco precyzyjnie kontrolować poszczególne procesy. Jest to szczególnie ważna umiejętność dla Custom Chrome, gdzie około 25 tys. komponentów od około 140 dostawców z całego USA są zbierane w Chicago. Niektórzy dostarczają tu części samodzielnie, inni z kolei dostawcy przywożą produkty przez podwykonawców, część Dachser odbiera w siedzibach producentów. Wszystkie przychodzące i wychodzące towary są starannie śledzone, tak aby dział zakupów Custom Chrome Europe zawsze wiedział, które produkty, kiedy i gdzie są dostępne, a które są obecnie w tranzycie. Przesyłki są konsolidowane w specjalnie zarezerwowanym dla tego klienta magazynie w Chicago. Jak tylko paleta zapełnia się, jest wysyłana w drogę - początkowo ciężarówkami do Halifax, a następnie drogą morską do Rotterdamu, by na ostatnim etapie podróży akcesoria motocyklowe ponownie ciężarówką przybyły do Custom Chrome w Grolsheim w Niemczech. Cała procedura zajmuje mniej niż cztery tygodnie.
W ciągu 8 miesięcy współpracy Dachser przetransportował drogą morską 28 pełnych kontenerów z częściami i akcesoriami Harleya-Davidsona z Chicago do Europy. Stworzone dla Custom Chrome procesy stały się dobrze funkcjonującą praktyką, a transkontynentalne rozwiązania obsługi zamówień działają jak w zegarku.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.