Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics wyróżniony certyfikatem BISNODE

Rohlig Suus Logistics po raz kolejny został wyróżniony Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej, przyznawanym przez wywiadownię gospodarczą BISNODE. Tylko jeden procent przedsiębiorstw na rynku może się pochwalić tym wyróżnieniem.

Wyróżnienie stanowi potwierdzenie rentowności i dobrej kondycji firmy oraz daje gwarancję, że operator jest wiarygodnym kontrahentem. Certyfikat otrzymują wyłącznie podmioty o najwyższej i wysokiej ocenie kondycji finansowej, a co za tym idzie, zdolności do terminowego regulowania zobowiązań. Ocena rzetelności i stabilności firm, przygotowywana przez analityków BISNODE jest wystawiana na podstawie analizy wskaźników finansowych dostępnych w sprawozdaniach finansowych, analizy moralności płatniczej oraz największej w Polsce bazy relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych.
Według danych wywiadowni, w Polsce tylko 44 proc. faktur jest płaconych na czas, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost o 14 proc. Mimo, to należymy do czołówki krajów w UE, wraz z greckimi i portugalskimi firmami, które znajdują się w gronie podmiotów posiadających najwięcej przeterminowanych zobowiązań - blisko 10 proc. faktur w naszym kraju regulowana jest po upływie trzech miesięcy od terminu płatności. W Portugalii wskaźnik ten wynosi 12,4 proc, a w Grecji blisko 20 proc. - Certyfikat Wiarygodności Biznesowej jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, ponieważ daje klientom naszej firmy wyraźny sygnał, że jesteśmy solidnym i wiarygodnym partnerem biznesowym, który na czas reguluje swoje zobowiązania finansowe. Firmy coraz częściej sprawdzają wiarygodność swoich kontrahentów, dlatego tym bardziej takie wyróżnienie napawa nas nieskrywaną satysfakcją – mówi Rafał Szydłowski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

BISNODE jest europejskim liderem w dostarczaniu danych i analiz, obecnym w 18 krajach. To również strategiczny partner Dun&Bradstreet – globalnego dostawcy informacji biznesowych o ponad 250 milionach firm w 220 krajach.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.