Dodaj ogłoszenie o pracy


Polski oddział liderem w Grupie Dachser w logistyce DIY

Polski Dachser w 2015 roku zwiększył o 162 proc. r /r, liczbę przesyłek eksportowych zrealizowanych do europejskich marketów typu dom i ogród, obsługiwanych w zakresie logistyki DIY. Był to największy wzrost wśród europejskich oddziałów Dachser DIY Logistics.

Ogłoszenie zwycięzcy odbyło się podczas Europejskich Dni DIY organizowanych w tym roku przez Dachser w Madrycie. - Zdobycie pierwszego miejsca w Europie pod względem wzrostu obsługi przesyłek eksportowych to efekt naszej pracy włożonej w systematyczny rozwój Dachser DIY-Logistics w Polsce, ale duże znaczenie miała też ekspansja polskich producentów na rynki europejskie. Wielu z nich, szukając doświadczonych, godnych zaufania operatorów logistycznych, znających dobrze rynki europejskie, decyduje się właśnie na współpracę z Dachser – mówi Juliusz Pakuński, project manager Dachser DIY-Logistics. Firma obsługuje codzienną sieć połączeń drobnicowych w Europie, dostawy do 18 tys. marketów każdego dnia w określonych oknach czasowych, a zespoły merchandiserów na bieżąco obsługują towary w sklepach DIY w całej Europie. 
– Istotny wpływ na nasze wyniki ma również fakt, że transportujemy coraz więcej przesyłek w kanale business to customer w ramach sprzedaży on-line sieci oraz sprzedaży internetowej polskich producentów w sektorze dom i ogród w Europie. Obsługujemy również dostawy do Amazona. Wzrost wolumenu pozwala nam na wykorzystywanie efektu skali w optymalizacji obsługi naszych klientów. Zacieśniamy również współpracę Dachser w ramach projektu interlockingu w skali globalnej, a w rezultacie bardzo efektywnie obsługujemy klientów także poza Europą z wykorzystaniem również transportu lotniczego i morskiego, przykładowo na rynek Ameryki Północnej, który generuje roczny obrót w sektorze DIY na poziomie 243 miliardów euro, stanowiąc 60,2 proc. światowego obrotu marketów DIY – dodaje Juliusz Pakuński.
Podczas dwudniowego spotkania w Hiszpanii managerowie Dachser DIY-Logistics z różnych krajów mieli okazję wymienić się doświadczeniami w obszarze usług dla sektora Do-It-Yourself. Omawiano m.in. trendy eksportowe w poszczególnych krajach, bieżące projekty realizowane z dostawcami, sieciami i w ramach interlockingu, a także możliwości wynikające z e-logistyki i stale rozwijanych systemów IT, które stanowią przewagę konkurencyjną na rynku usług logistycznych.
Kolejne Europejskie Dni DIY odbędą się w 2017 roku w Polsce.
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.