Dodaj ogłoszenie o pracy


ROHLIG SUUS Logistics rozwija nowy obszar usług dla e-commerce

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, obejmująca kanał internetowy, zobowiązuje dystrybutora do nieodpłatnego odbioru i utylizacji starych urządzeń, przy kupnie bądź dostawie nowych. ROHLIG SUUS Logistics zamierza zagospodarować swoimi usługami ten obszar.

Obok dostaw w godzinach niestandardowych, firma uruchomiła nową usługę - odbiór zużytego sprzętu RTV/AGD, co stanowi nowość na rynku usług logistycznych. Dzień i godzina są uzgadniane indywidualnie z klientem, a dyspozycja odbioru zostaje złożona wraz ze zleceniem dowozu, jako usługa dodatkowa, uzupełniająca dostawę sprzętu zamówionego w e-sklepie. Realizację serwisu odbioru elektroodpadów gwarantują wysokie kompetencje operatora w obsłudze większego sprzętu AGD. Jest to szczególnie ważne ponieważ tego rodzaju elektroodpady należą do najbardziej kłopotliwych urządzeń pod kątem dostarczenia do punktu utylizacji.

- Zlecenie usługi profesjonalnemu operatorowi zapewnia, że urządzenia trafią do certyfikowanych firm utylizacyjnych, które zajmują się ich odzyskiem i recyklingiem. Co więcej, działają one z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz zgodnie z unijnymi dyrektywami – mówi Anna Galas, dyrektor ds. rozwoju logistyki kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.