Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis przedłuża kolejne umowy najmu w Parku Dąbrowa

Fiege i GTX Hanex Plasctics przedłużyli umowy najmu powierzchni magazynowej w Prologis Park Dąbrowa. Chodzi o 29 tys. mkw., z tego Fiege 24272 mkw. oraz 4639 mkw z GTX Hanex Plastics.  

- Na decyzję o przedłużeniu i rozszerzeniu umowy najmu duże znaczenie miała bliskość naszej fabryki, jak również szyte na miarę rozwiązania zaproponowane przez Prologis. W wynajmowanej przez nas powierzchni instalacja elektryczna została dostosowana do zwiększonego przez nas zapotrzebowania na zużycie energii. Dzięki czemu możemy jeszcze efektywniej rozwijać nasz biznes – powiedział Marcin Pachalski, dyrektor operacyjny GTX Hanex Plastics.
Prologis Park Dąbrowa to nowoczesne centrum dystrybucyjne obejmujące dziesięć budynków magazynowych i biurowych o łącznej powierzchni 144 000 metrów kwadratowych. Znajduje się w północno-wschodniej części Śląska, w Dąbrowie Górniczej. W pobliżu Prologis Park Dąbrowa przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga szybkiego ruchu S1 oraz droga krajowa 94. Trasa szybkiego ruchu S1 zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach.
Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona  metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2016 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.